شرکت‌های و واحدهای تولیدی موفق هستند که اقدامات تولیدی خویش را بر این اساس طرح ریزی کنند.

از طرفی برخی از ایده و طرح‌ها نیاز به حمایت و پشتیبانی دارد، برخی از تولید کنندگان و نخبگان برای پویایی و موفقیت نیاز دارند که به جهت معنوی و در برخی مواقع مادی مورد حمایت دستگاه‌های اثر گذار قرار گیرند.

بسیج علمی مازندران در راستای حمایت از نبخگان و طرح‌های دانش بنیان فعالیت مناسبی در استان مازندران شروع کرد.

ایجاد ۲۲ پایگاه علمی در سطح شهرهای استان و فعالیت آنها در سطح محلات و شناسایی و جذب نخبگان یکی از اقدامات در دست اقدام بسیج علمی، پژوهشی سپاه کربلای مازندران است.

به جهت حمایت‌های معنوی و مادی برخی از شرکت‌ها و نخبگان از حمایت‌های بسیج علمی پژوهشی برخودار شدند و به جهت تولیدات اثر گذار آنها در حوزه مختلف سه شرکت برتر مستقر در مراکز رشد سپاه کربلای استان مازندران مورد تقدیر قرار گرفتند.

شرکت کیامین صنعت، شرکت سپیدار پایدار مهر گستر و همچنین رئیس مرکز رشد شهرستان ساری در نخستین همایش تجلیل از شرکت‌های برتر دانش بنیان در مراکز رشد استان مازندران بودند که مورد تجلیل قرار گرفتند.

شرکت کیامین صنعت به جهت حمایت‌های معنوی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران تولیداتی را درزمینه نیازمندی‌ها این ارگان داشت و در حال حاضر هم در راستای کمک به اقتصاد خانوادهای مازندران دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات را با قیمت پایین تر از کالای موجود در بازار از طریق معرفی بسیج سازندگی در اختیار خانواده‌های متقاضی قرار می دهد.

شرکت سپیدار پایدار گستر مازندران هم در زمان تحریم ایده مطرح شده بسیج علمی و پژوهشی استان را عملیاتی کرده و طرح اتوماسیون بارگیری سکوی نفتی و هوشمند سازی بارگیری در شرکت‌های توزیع نفت استان مازندران را اجرایی کرد.

تجلیل از مثیم حسنعلی‌زاده مدیر مرکز رشد ساری از دیگر برنامه‌های این همایش بود که این تخبه مازندرانی علاوه بر تولید محصولات زیرساختی طرح تولید دستگاه سی ان سی را در دستور کار خویش قرار داد و موفق شد با نصف قیمت این دستگاه را در اختیار بسیج علمی  و پژوهشی استان مازندران قرار دهد.