عرضه بیش از ۱۶۰ اختراع روی تابلوی بازار بورس کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،اکبر قنبرپور، رئیس فن بازار ملی ایران امروز در مراسم برگزاری فستیوال نوآوری های صنعت مواد غذایی که در انیستیو تحقیقات و صنایع غذایی کشور برگزار شد اظهار داشت: بازار دارایی فکری با هدف تبادل و تجاری سازی مصادیق مالکیت فکری از جمله اختراعات، طرح های صنعتی، علائم تجاری و … با  انعقاد تفاهم نامه بین سازمان بورس و اوراق بهادار کشور و پارک فناوری پردیس از خرداد ۹۳ راه اندازی شد.

وی افزود: در سال های گذشته بیش از ۱۶۰ اختراع روی تابلوی بازار بورس عرضه شدند و پنج دارای فکری نیز تبادل شده است.

قنبرپور اظهار داشت: با انعقاد سه قرارداد دیگر در فستیوال نوآوری های تجهیزات پزشکی جمع قراردادهای منعقد شده به هفت قرارداد و حجم ریالی آن بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال شده است.

وی با اشاره به ششمین فستیوال بازار دارایی فکری اظهار داشت: بنا داریم فستیوال حوزه صنعت پلیمر و پتروشیمی را در بهمن ماه برگزار کنیم.

رئیس فن بازار ملی ایران تصریح کرد: از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیلاتی برای خریداران طرح هایی که در فستیوال های صنایع مختلف برگزار می شود در نظر گرفته است.

قنبرپور افزود: نوآوری های منتخب هر یک در مدت زمان ۱۵ دقیقه ای طرح خود را به سرمایه گذاران و صنعتگران حوزه تخصصی فستیوال ارائه می کنند تا در نهایت یک سرمایه گذار در راستای تجاری سازی آن نوآوری گام بردارد.

وی بیان کرد: امید است این بازار دارایی فکری ضمن کمک به تامین بخشی از نوآوری ها و فناوری های مورد نیاز صنایع کشور و توسعه رقابت پذیری آنها رشد تجاری سازی دستاوردهای مخترعان، نخبگان و کارآفرینان کشور را موجب شود.

رئیس فن بازار ملی ایران افزود: در حال حاضر فستیوال نوآوری های صنعت مواد غذایی به عنوان پنجمین فستیوال برگزار شد تا این ۱۰ اختراع مورد تایید سرمایه گذاران و صنعتگران قرار گیرد تا به مرحله تجاری سازی برسند.

وی با بیان اینکه چهارمین فستیوال نوآوری های تجهیزات پزشکی در تابستان امسال برگزار شد، گفت: امروز در این رویداد سه قرارداد بین مخترعان و سرمایه گذاران فستیوال تجهیزات پزشکی منعقد می شود.مهر/

پیمایش به بالا