درک درستی نسبت به موضوع اقتصادمقاومتی مورد تأکید رهبری وجود ندارد

 

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: فهم و درک درستی نسبت به موضوع اقتصادمقاومتی که ضروری و مورد تاکید رهبری است وجود ندارد.

کاظم جلالی در پاسخ به سئوال خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران پیرامون اقدامات انجام شده در راستای اقتصادمقاومتی در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت:درمرکز پژوهش های مجلس از زمانی که مقام معظم رهبری موضوع اقتصادمقاومتی را بیان کردند، دبیرخانه ای تشکیل دادیم، حتی در حوزه قانون گذاری تلاش کردیم تا اقداماتی انجام شود ولی فهم و درک درستی نسبت به موضوع اقتصادمقاومتی که ضروری و مورد تاکید رهبری است وجود ندارد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی افزود:من معتقدم اقتصادمقاومتی در ابتدا نیازمند این است که انسان های مقاومی این کار را فهم کنند و براساس دیدگاه درست بدانند که ما امروز باید از ظرفیت های داخلی کشور استفاده کنیم.

وی با تاکید بر افزایش ظرفیت های داخلی برای پیاده سازی اقتصادمقاومتی،اضافه کرد:لازم است تولید ملی را بالاببریم به جوان ، فکر و ابتکارایرانی احترام بگذاریم و برای همه این ها برنامه داشته باشیم.

جلالی با اشاره به تلاش هایی که در مرکز پژوهش های مجلس در راستای موضوع اقتصادمقاومتی شده است،گفت: مرکز پژوهش های مجلس گزارشات بسیار خوبی تهیه کرده ولی نیازمند این است که در اجرا بتوانیم مسایل مهم و مرتبط با فهم درست اقتصادمقاومتی را عملی کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی درباره برنامه های فراکسیون مستقلان مجلس،افزود: فراکسیون مستقلان هم هست و فعلا هنوز مشخص نیست ولی برنامه هاو جلسات خود را برای کارآمدتر کردن مجلس داریم.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا