نگاهی به برنامه های روز نخست چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری از مازندران مستقر در محل چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور،مراسم افتتاحیه همراه با بازدید مسسولان کشوری و لشکری از غرفه های مختلف استان ها برگزار شد.

براساس این گزارش،شرکت مسئولان در مراسم افتتاحیه جشنواره و در ادامه بازید از غرفه ها و امضای تفاهم نامه میان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور و دانشگاه آزاد ،سازمان بسیج علمی،پزوهشی و فناوری کشور و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از حواشی برنامه های روز نخست این جشنواره بود.

در تفاهم‌نامه بین دانشگاه  آزاد اسلامی و بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور باهدف بسط و توسعه همکاری‌های علمی آموزشی، پژوهشی و خدماتی به‌منظور تأمین نیازهای متقابل دانشگاه و سازمان بسیج علمی و هم‌افزایی با در نظر گرفتن تمام امکانات طرفین اعم از نیروی انسانی و فنی و تجربه و تخصص برقرارشده است

emza tafahomname

موضوعات الویت دار این تفاهم‌نامه بحث طراحی، راه‌اندازی و اجرایی کردن ساختارهای توسعه‌ای در حوزه علم و فناوری تبادل اطلاعات و ظرفیت‌های نرم‌افزاری موردنیاز برنامه‌های مشترک در حوزه‌های ترویج، توسعه فناوری‌های راهبردی و همکاری در اجرای پروژه‌های ملی است.

در تفاهم نامه ۵ساله بین سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بر ایجاد تفاهم و همکاری بیشتر میان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران و معاونت علم و فناوری رئیس جمهوری تأکید شد.

در ماده یک این تفاهم نامه طرفین برلزوم طراحی،راه‌اندازی و اجرایی سازی ساختارهای توسعه‌ای در حوزه علم و فناوری شامل؛ مراکز نوآوری و شتاب‌دهی ملی و استانی،ایجاد مراکز مشاوره توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و صندوق پژوهش فناوری بسیج اعلام همکاری کردند.

در ماده ۲ بر نحوه مشارکت و همکاری طرفین بر تشکیل کمیته ای مشترک با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و سازمان بسیج علمی،پژوشهی و فناوری کشور تأکید شد.

emza 95

در ماده ۳طرفین تفاهم نامه تهد دادند که جهت راه‌اندازی ساختارهای علم و فناوری،حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به منظور اجرایی سازی و ارتقا ساختارهای علمی و فناورانه، برنامه‌های ترویجی و گفتمان سازی در حوزه علم و فناوری در سطح کشور به ویژه برای بسیجیان،استفاده از ظرفیت‌های سازمان در ارزیابی طرح‌های دانش بنیان مشارکت کنند.

در ماده ۴ این تفاهم نامه بر تامین نیازمندی‌های سخت افزاری لازم به منظور راه‌اندازی و اجرائی سازی و به اشتراک گذاری کلیه ظرفیت‌های نخبگان اقشار دانشور بسیج تأکید شد.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا