مرکز فناوری ورزشی در کشور راه‌اندازی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، دکتر رضا قراخانلو روز شنبه، ۱۸ دی ماه در مراسم امضای قرارداد حمایت مالی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی از منتخبین ایده‌بازار فناوری و تجهیزات ورزشی با بیان اینکه در حوزه فناوری‌های ورزشی حرکت‌های تاریخی در حال شکل گرفتن است، افزود: تاکنون فعالیت‌های منسجمی برای تولیدات تجهیزات و فناوری‌های مرتبط با علوم ورزشی صورت نگرفته است؛ ولی در سال‌های اخیر با عرضه فناوری‌هایی، اقدامات مؤثری در این حوزه در حال شکل‌گیری است.

وی با تاکید بر اینکه فناوری‌های تولیدشده در این زمینه برای این پژوهشگاه بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: چراکه این اقدام یک حرکت مؤثر برای حرکت به سمت کاربردی کردن فناوری‌های ورزشی است.

قراخانلو به فناوری‌های تولیدشده در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: ما در حال حاضر در پروژه ۲۰۲۰ استان تهران مشارکت داریم. در این پروژه درصدد استعدادیابی در رشته قایقرانی هستیم تا بتوانیم سهم مدال‌های استان تهران را در المپیک بعدی افزایش دهیم.

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با تاکید بر اینکه در این پروژه در بخش سنجش عملکرد مشارکت داریم، اضافه کرد: ایران در آسیا در رشته قایقرانی جایگاه خاصی دارد و اخیراً نیز مسؤولان در تلاش هستند تا با همکاری بخش نظامی اقدام به ساخت قایق‌های ارزان‌قیمت کنند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری در میادین ورزشی، خاطرنشان کرد: از این رو با برگزاری این ایده‌بازار امیدواریم که حرکت جدیدی در این زمینه آغاز شود و استمرار داشته باشد، چراکه در کشور بسیاری از پروژه‌ها شروع و نیمه‌کاره رها می‌شود.

قراخانلو از ایجاد مرکز فناوری ورزشی در کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این مرکز تولید فناوری‌های‌ مرتبط با بخش ورزشی با سهولت بیشتری صورت گیرد.

رییس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با تاکید بر ضرورت استفاده از تجهیزات ورزشی برای درمان برخی از بیماری‌ها گفت: امروزه شاهد تلفیق ایروبیک با کار بر روی تردمیل هستیم که این روش می‌تواند در درمان آلزایمر برای افزایش فعالیت‌های مغزی به کار برده شود. چراکه این روش می‌تواند همراه با فعالیت‌های بدنی، فعالیت‌های مغزی را افزایش دهد.ایسنا/

پیمایش به بالا