گرایش دانش آموزان مازندرانی به رشته های فنی و حرفه ای افزایش یافت

وی افزود: آموزش و پرورش زمانی موفق است که برنامه و هدف خود را با واقعیت‌های جامعه تطبیق دهد و تناسب بخش که در این زمینه توسعه پایدار آموزش فنی و حرفه ای از سیاست‌های جدی دولت است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان داشت: برای رفع مشکلات اقتصادی، ایجاد اشتغال، توسعه کارآفرینی، تمرکز جدی دولت تدبیر و امید در تنوع رشته‌های فنی و حرفه ای بوده که برای موفقیت باید سیاست‌ها و منابع را در این حوزه بیشتر کنیم.

قاسمی گفت: باید برای ساخت آینده روشن و موفق برای فرزندانمان، باید آنان را صاحب مهارت و حرفه کنیم زیرا آموزش‌های فنی و حرفه ای و کارو دانش در زمینه بروز استعدادهای شایسته دانش آموزان بسیار تاثیرگذار بوده که تمرکز جدی آموزش و پرورش توسعه، هدایت و مدیریت رشته‌‍‌های فنی و حرفه ای است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در زمینه هدایت تحصیلی در رشته‌های فنی و حرفه ای, مازندران رتبه نخست را در کشور دارد, گفت: ۳۴۳ هنرستان در استان وجود دارد که ۴۳.۷ درصد دانش آموزان در رشته‌های فنی و حرفه ای مشغول تحصیل هستند و سال گذشته ۳۲هزار و ۳۰۴نفر در پایه یازدهم و دوازدهم تحصیل کردند.

وی تصریح کرد: اتاق کارآفرینی هنرستان‌های سراسر استان تشکیل شد و نخستین نمایشگاه عرضه تولیدات هنرستان‌ها راه اندازی و تفاهم نامه‌ای نیز با جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه‌ها جهت تقویت هنرستان‌ها منعقد شد.

قاسمی گفت: تاکنون ۱۸۴ میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌ها هزینه شد و امسال نیز ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی برای تجهیز هنرستان‌ها اختصاص یافت که امیدواریم با تخصیص اعتبار بتوانیم گام اساسی در زمینه تولید نیروی شایسته کار و بهره وری اقتصادی گام جدی برداریم.

منبع:تسنیم

پیمایش به بالا