ساخت ۱۵۰ واحد مسکن محرومان در مازندران/فعالیت‎های جهادی بسیج متوقف نمی‎شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،غلامرضا شریعتی امروز در آیین بهره‎برداری رسمی از ۳۵ واحد مسکن محرومان این شهرستان اظهار کرد: در قالب حرکت‌های جهادی اقداماتی را در دستور کار داریم که از جمله آنها احداث مسکن برای محرومان است که با همکاری خیران، کمیته امداد و بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران انجام می‎شود.

وی با بیان اینکه از مردادماه امسال تاکنون، ۱۵۰ مسکن محرومان را در گستره مازندران تحویل مددجویان دادیم، افزود: این پروژه‎ها در مجموع با هزینه ۵.۲ میلیارد تومان به بهره‎برداری رسید که ۲.۲ میلیارد تومان آن توسط کمیته امداد و بقیه آن نیز از سوی مردم خیر و مجمع خیران گروه‎های جهادی پرداخت شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران تصریح کرد: شاید در نگاه نخست، ساخت این میزان مسکن در کمتر از چهار ماه با مشارکت بسیج، کمیته امداد و خیران، بدون اعتبار مصوب دولت امری ناممکن به‌نظر بیاید اما به‌خوبی نشان داد که اگر مدیران در سطوح مختلف به یکدیگر کمک کنند، می‌شود بر مشکلات اساسی مازندران غلبه کرد.

این مسؤول ادامه داد: حرکت‎های جهادی در زمینه کمک به محرومان و عمران و آبادی مناطق محروم متوقف نمی‎شود و همواره بنیان این اقدامات بر سمت بالندگی و پیش‌روندگی است.

شریعتی اظهار امیدواری کرد که در سال‌های آینده، گروه‎های جهادی بتوانند بیش از گذشته خدمات و اقدامات مهم‌تری را ارائه دهند.

* تلاش برای ساخت ۱۸۰ واحد مسکن محرومان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های مهم این نهاد مقدس در حوزه مسکن است، اضافه کرد: برنامه مصوب برای ساخت مسکن محرومان در سال‎جاری ۱۲۹ واحد بود که به همت خیران، اکنون بیش از ۱۶۵ پروژه را در دست اقدام داریم.

رضا نوروزی ادامه داد: با همکاری خیران و بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران، امید است که این میزان را تا ۱۸۰ پروژه به پیش ببریم و در پایان امسال یا اوایل سال آینده تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه ۲۰ برابر ظرفیت سازمانی از توانمندی خیران و سازمان بسیج سازندگی استفاده کرده‎ایم، گفت: همکاری خیران و گروه‎های جهادی با کمیته امداد در ساخت مسکن محرومان جای تقدیر دارد و می‌توانیم از این الگوی هم‌افزایی برای ارائه خدمات مناسب به جامعه هدف استفاده کنیم.

* افتتاح ۵۰ واحد مسکن محرومان در گلوگاه

مدیر کمیته امداد مام خمینی(ره) گلوگاه نیز در حاشیه این همایش اظهار کرد: در مجموع ۵۰ واحد مسکن مددجویان با هزینه یک میلیارد و سرانه هر منزل ۲۰ میلیون تومان، امروز با حضور مسؤولان کمیته امداد و بسیج سازندگی مازندران و جمعی از خیران افتتاح شد.

ابراهیم اسدی گفت: از این تعداد، ۳۵ واحد از سوی بسیج سازندگی مازندران در قالب تفاهم‎نامه همکاری ساخته شد و در مجموع نیز، از ۵۰ واحد افتتاح‎شده ۱۰ واحد مسکونی خریداری و ۴۰ واحد احداث شده است.فارس/

پیمایش به بالا