برنامه های گرامی داشت روز مازندران با حضور نخبگان و دانشگاهیان در حال برگزاری است

 

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،دبیراجرایی بزرگداشت روزمازندران با بیان اینکه هر کدام از روزهای هفته جاری با عنوان «مازندران»نامگذاری شده است،افزود: روز شنبه برنامه ای با عنوان مازندران و یادشهدا با حال و هوای گرامی داشت شهدای مدافع حرم برگزار شد.

وی اضافه کرد:در روز یکشنبه برنامه ای به مناسبت بزرگداشت نخبگان استان برگزار شد.

 حسن پور بیان کرد: برنامه های روز دوشنبه تا پایان هفته به ترتیب با عنوان مازندران و تشکل ها،فرهنگ مکتوب،دانشگاه ها،پاسداشت آیین ها و امامزداگان و میراث ماندگار نامیده شده است.

 دبیر اجرایی بزرگذاشت روز مازندران با بیان اینکه ۳۶ تشکل مازندرانی با ترکیبی از پژوهشگران و فرهنگ دوستان خارج از استان در بنیادتبری گردهم آمدند، گفت:تشکل ها حلقه اتصال میان دولت و مردم هستند.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته بنیادتبری برنامه های بسیاری برای گرامی داشت آداب و رسوم مردم مازندران برگزار کرده است، اضافه کرد:درچندسال اخیر برنامه های گرامی داشت روز مازندران اجرایی شد.

این پژوهشگر با اشاره به اینکه ستادبزرگداشت روز مازندران با ترکیبی از کارگروه های فرهنگ ، هنر،محیط زیست و..تشکیل شد، گفت:مراسم های آیینی در قالب شب شعر،نمایشگاه اسناد، ورزش های بومی و محلی ،جشن خرمن و..از روز ۸ آبان آغاز شده وتا ۱۴ ادامه دارد.انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا