آغاز یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار در دانشگاه مازندران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی مازندران به نقل از ایسنا،سیدهاتف میرانی در حاشیه آغاز یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار در بابلسر  اظهار کرد: یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار با همکاری انجمن مهندسی شیمی ایران، بنیاد نخبگان و دانشگاه مازندران امروز سه شنبه و فردا با حضور ۳۳ تیم در پردیس دانشگاه مازندران برگزار می شود.

وی گفت: مسابقات کمیکار فعالیتی دانشجویی است که برای بهبود درک دانشجویان از دروس تئوری دانشگاهی به صورت تخصصی برگزار می‌شود.

دبیر علمی یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار با اشاره به هدف برگزاری این مسابقات خاطرنشان کرد: این مسابقات پیدا کردن سوخت های سازگار با محیط زیست به عنوان جایگزین مناسب برای سوخت‌های فسیلی، هر ساله در سطح کشوری و جهانی در رشته شیمی برگزار می‌شود.

میرانی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات که به میزبانی بابلسر برگزار می‌شود، تیم‌هایی از دانشگاه‌ها، موسسه‌های آموزش عالی و مدارس سراسر کشور به صورت دانشجویی و دانش آموزی حضور دارند و در چهار لیگ اصلی، آزاد، پوستر و ایده برتر به مدت ۲ روز رقابت می‌کنند.

وی اظهارکرد: در حال حاضر با توجه به بهبود سطح برگزاری مسابقات امکان حضور دانشجویان رشته های مهندسی برق و مکانیک نیز وجود دارد و در نهایت کمیکار به فعالیتی بین رشته ای تبدیل می‌شود.

میرانی افزود: دست‌یابی به راه‌حل‌های بهره‌وری اجزای ماشین مانند سیستم‌های مکانیکی و الکترونیکی  از دیگر اهداف برگزاری مسابقات کمیکار است.

دبیر علمی یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار با بیان اینکه این مسابقات پیش از این در دانشگاه‌های تهران و اصفهان برگزار شده بود، افزود: مسابقات کمیکار برای نخستین بار در شمال کشور و در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

وی، گفت: داوری این مسابقات به عهده ۱۱ نفر از کمیته داوری دانشجویی و هشت نفر از کمیته داوری اساتید دانشگاه‌ها است.

میرانی خاطرنشان کرد: امسال با تلاش معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان مازندران یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار ایران در دانشگاه مازندران آغاز شد و جوایز تیم های برگزیده شامل دو بخش دانشجویی و دانش آموزی بوده و تیم های منتخب لیگ اصلی به مسابقات جهانی سال ۲۰۱۷ اعزام می شوند.

پیمایش به بالا