مخترع مازندرانی پنجه های کربنی برای معلولین و جانبازان ساخت

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،هادی نوروزیان، کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است که توانسته است با هم فکری استاد راهنمایش پروفسور سید محمد رضا خلیلی پروژه ساخت «پنجه های کربنی» را عملیاتی کند.

وی در نمایشگاه بنیادملی نخبگان سال گذشته به عنوان نخبه درجه سوم کشور معرفی شده است و در نمایشگاه های بین المللی دستاوردهای پژوهشی سال های ۹۲،۹۳ و ۹۴ هم شرکت کرده است.

این نخبه نزدیک به یک سال است که عضو سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران شده و مورد حمایت قرارگرفته است و هم اکنون نائب رئیسی شرکت دانش بنیان کامپوزیت هوشمند فناور آسیا را بر عهده دارد.

نوروزیان در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه شرکت دانش بنیان کامپوزیت هوشمند فناور آسیا با تلاش چند ساله تیم مکانیک مرکز عالی تحقیقات مواد و سازه‏های پیشرفته و هوشمند دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شکل گرفته است، افزود: در ترکیب این مرکز چنداستاد و دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد به هدایت پروفسور سید محمدرضا خلیلی به فعالیت مشغول هستند.

ka

 

نائب رئیس شرکت دانش‌بنیان کامپوزیت هوشمند فناور آسیا با اشاره به اینکه ساخت پنجه های کربنی برای نخستین بار از سوی این شرکت در آزمایشگاه مجهز مرکز عالی تحقیقات مواد و سازه‏های پیشرفته و هوشمندصورت گرفته است، اضافه کرد: هدف ما با  توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اهمیت «اقتصادمقاومتی و اقدام و عمل» در کشور،بومی سازی محصولات پیشرفته جهانی است.

مبتکر پنجه های کربنی بیان کرد: شرکت دانش بنیان کامپوزیت هوشمند فناور آسیا با پیشینه چند ساله تحقیقاتی و اجرایی در زمینه کامپوزیت و سازه های هوشمند و مشبک از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در راستای ارتقاء سطح کیفی زندگی معلولین در فعالیت های اجتماعی و ورزشی آغاز کرد.

 نوروزیان افزود: محصولات تولیدی این مرکز در دو نوع پنجه مصنوعی کربنی راه رفتن و دویدن برای افراد معلول توسط شرکت دانش‌بنیان کامپوزیت هوشمند فناور آسیا و با حمایت مرکز رشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به بازار عرضه شده است.

وی درباره نحوه ساخت پنجه های کربنی، گفت: در ساخت این پنجه ها از کامپوزیت های الیاف کربن و اپوکسی استفاده شده است که سبب استحکام بالا و وزن کم آن ها شده است .

این نخبه با اشاره به اینکه  قابلیت انعطاف پذیری و جذب انرژی بالای این پنجه ها موجب حرکات روان و بدون آسیب برای افراد معلول می شود، افزود:پنجه های کربنی ساخته شده علاوه بر عملکرد بسیار مناسب و منطبق با محصولات مشابه خارجی ، با قیمتی نزدیک به یک سوم قیمـــت نمونه های خود در بازار ایران یافت می‏شود.

مبتکر پنجه های کربنی با بیان اینکه خوشحالیم راهی هموار را برای استفاده معلولین و جانبازان کشورمان از تکنولوژی های روز دنیا فراهم کردیم، اضافه کرد: این دو اختراع داخلی با شماره های ۸۰۹۰۶ و ۸۲۹۲۶ به ثبت رسیده است.

نوروزیان بیان کرد: دو مقاله بین المللی با عنوان کنفرانس Xmech«Numericai analysis and manufacture of carbon leg prostheses  »وکنفرانس CCFA با نام« Numerical analysis and manufacture of a simple carbon leg prostheses for runner» هم در مرکز به ثبت رسانده است.

وی افزود: با ورود شرکت ما در لیست “قانون حمایت از شرکت‏ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری و اختراعات” امیدواریم  با همت و حمایت های مسئولین شاهد حضور محصولات دانش‏بنیان مان در بازار داخلی و کشور های همسایه ایران باشیم.

نوروزیان خاطرنشان کرد: خوشحالیم که توانستیم شاهد حضور هرچه بیشتر معلولین و جانبازان کشورمان در فعالیت های اجتماعی و ورزشی باشیم. انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا