دریافت وام و بیمه یارانه دار کارگری از مزایای داشتن پروانه فعالیت

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، با توجه به رتبه برتر مازندران در محصولات کشاورزی مانند برنج، گندم، نیشکر و..نیاز به فعالیت بیشتر و گسترده زحمت کشان این حوزه دراستان احساس می شود.

با توجه به اینکه یکی از اهداف« اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل»رسیدن به سطح خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی است و به نوعی امنیت غذایی در گرو داشتن محصولات سالم و با کیفیت است؛بنابراین در راستای تحقق این اهداف خدماتی به کشاورزان داده می شود تا بتوانند محصولات باکیفیت تولیدکنند.

یکی از این خدمات ارائه پروانه فعالیت از سوی نظام صنفی کارهای کشاورزی است که از سال ۸۸ به صورت رسمی در مازندران آغاز به کار کرد.

رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان ساری درگفت‌و گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه این صنف در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و با مصوبه هیٔت دولت و تأیید ۳ قوه تشکیل شد، افزود:صدور پروانه کسب و تأیید صلاحیت افراد در حوزه کاری مورد نظر برعهده نظام صنفی کارهای کشاورزی است.

فرزین گوران با بیان اینکه در طول دهه نخست انقلاب، اتحادیه ها و تشکل های بسیاری  در حوزه کشاورزی شروع به فعالیت کردند، گفت:این نهادها دارای مصوبه مجلس نیستند ولی نظام صنفی کشاورزی دارای مصوبه مجلس و براساس افق طولانی مدت به موازات سازمان جهادکشاورزی مازندران باید فعالیت کند.

رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی ساری با اشاره به اینکه اعضای این صنف در حوزه های مختلف؛آبخیزداری، طیور،زراعی،گلخانه و..فعالیت دارند، افزود: در حال حاضر نماینده نظام صنفی کارهای کشاورزی در جلسات شورای کشاورزی حضور دارند و درآینده هم در کمیسیون کشاورزی مجلس عضو می شوند.

گوران با بیان اینکه حمایت ازتولیدات و تولیدکنندگان بخش کشاورزی از اهداف اصلی نظام صنفی کارهای کشاورزی است، گفت:با حمایت از تولیدکننده در تنظیم بازار محصولات کشاورزی موفق می شویم.

این مقام مسئول بیان کرد: همکاری تنگاتنگی با سازمان بسیج سازندگی شهرستان ساری در اقداماتی که در راستای اهداف اقتصادمقاومتی است، داریم.

گوران بیان کرد:در حال حاضر بیش از ۳ هزار نفر در نظام صنفی شهرستان ساری دارای پرونده هستند که تاکنون ۲ هزار و ۷۰۰ نفر پروانه کسب دریافت کرده اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه براساس قانون اساسی فعالان حوزه کشاورزی معاف از مالیات هستند،افزود:برخی از فعالان این بخش گمان می کنند با گرفتن پروانه کسب باید مالیات بپردازند که تفکری اشتباه هست.

رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی بیان کرد:در حال حاضر بسیاری از فعالان حوزه کشاورزی با دریافت پروانه فعالیت از تسهیلاتی مانند دریافت وام و بیمه یارانه دار کارگری برخوردارمی شوند.

گوران با اشاره به اینکه در آینده نزدیک، داشتن پروانه کسب برای فعالان بخش کشاورزی الزامی می شود،افزود: از فعالان این بخش می خواهیم تا نسبت به دریافت پروانه فعالیت از نظام صنفی کارهای کشاورزی اقدام کنند.

 انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا