هزینه نوشتن پایان نامه از صفر تا صد یک الی یک و نیم میلیون/ نیاز به عزم جدی برای اجرای قانون مبارزه با تقلب در تولید علم

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، تقریبا در چندسال اخیر با افزایش تعداد دانشگاه ها و ورودی آسان به این مرکز علمی بر افرادی که صرفا برای گرفتن مدرک تحصیل می کنند، افزایش یافته است.

همراه با رشد بی رویه دانشجو که در رشته های مختلف وارد دانشگاه می شوند، معضل جدی با عنوان کپی کاری پایان نامه به وفور از سوی آنان دیده می شود؛هرچند با گذشت زمان دیگر این اقدام به نوعی در جامعه عادی شده است.

ahmadi 

پایان نامه فروشی تخلف است/دانشگاه ها مکلف به برخورد هستند

ولی به گفته معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم پایان نامه و مقاله فروشی از سوی استادان و دانشجویان  تخلف است و در ابتدای سال ۹۴ در این باره آیین نامه‌ای تنظیم و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

احمدی با بیان اینکه تمام دانشگاه‌ها مکلف به برخورد با این موضوع در قالب آیین نامه  هستند، افزود:در آیین نامه مرجع رسیدگی به این کار، معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه ها هستند..

وی بیان کرد: معاونت پژوهشی مرجعی است که اگر تخلفی در دانشگاه‌ها رخ دهد (چه خود معاونت تخلف را ببیند و چه به آنها گزارش شود) پیگیری و حکم صادر می‌کند و به نسبت تخلف صورت گرفته، مجازات‌ها از قبل پیش بینی شده است؛ مانند تعلیق از کار..

احمدی درباره تخلف در بیرون از دانشگاه‌ها عنوان کرد: برای شرکت‌ها و دلالانی که پایان نامه فروشی می‌کنند لایحه‌ای را تنظیم کرده‌ایم که خوشبختانه به تصویب دولت رسید و در حال حاضر به مجلس رفته و امیدواریم در مجلس هم به تصویب برسد.

در واقع هر سه رکن تخلف پایان نامه فروشی (استاد، دانشجو و شرکت‌ها) قابل پیگرد قانونی هستند و با آنها برخورد می‌شود؛تخلف استاد و دانشجو چون داخل دانشگاه هستند طبق آیین نامه پیگیری و برخورد با تخلف شرکت‌ها و دلالان چون بیرون از فضای دانشگاهی هستند در دستگاه‌های

قضایی پیگیری می‌شود.

 

kochaki

 لایحه «مقابله با تقلب در تولید آثار علمی» در دستور کار مجلس

از طرفی عضو کمیسیون آموزش مجلس هم  با بیان اینکه خریدوفروش پایان‌نامه ‌ضربه جبران‌ناپذیری به بدنه نظام آموزشی کشور وارد می‌سازد، خبر داد که لایحه «مقابله با تقلب در تولید آثار علمی» به زودی در دستورکار کمیسیون متبوعش قرار می‌گیرد..

جبار کوچکی‌نژاد درباره وضعیت لایحه «مقابله با تقلب در تولید آثار علمی» در مجلس، گفت: لایحه «مقابله با تقلب در تولید آثار علمی» در مجلس دهم اعلام وصول شده اما با توجه به شلوغی کمیسیون‌ آموزش و تحقیقات در چند ماه ابتدایی آغاز مجلس جدید، هنوز در دستور کار قرار نگرفته اما این کمیسیون قصد رسیدگی به این لایحه مهم را در آینده نزدیک دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه تقلب‌های چشمگیری در تولیدات علمی کشور به چشم می‌خورد، ادامه داد: یکی از مسائل مهم در عرصه تولید و پیشرفت علمی، مبارزه با تقلب است؛ امری که مدت‌هاست به‌عنوان یک آسیب در دانشگاه‌های کشور بروز کرده لذا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رسیدگی به این لایحه را به‌منظور مبارزه با پدیده تقلب در اولویت قرار خواهد داد.

وی با تاکید براینکه خرید و فروش پایان‌نامه ‌ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به بدنه نظام آموزشی کشور وارد می‌سازد، گفت: پدیده خرید و فروش پایان‌نامه نتیجه یک سقوط علمی است که می‌تواند عوارض علمی ایجاد کند و این امر نتیجه خوبی درپی نخواهد داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه خرید و فروش پایان‌نامه و تقلب علمی ریشه در نظام آموزشی دارد و باید برای حل آن موضوع را اساسی حل کرد، اضافه کرد: پدیده تقلب علمی در کشورهای توسعه یافته تا این حد وجود ندارد، در این کشورها از طریق نرم‌افزاری می‌توان به میزان کپی‌کردن مطالب پی برد، درواقع اگر میزانی از تقلب در پژوهش‌های اساتید و دانشجویان دیده شود با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

 

sanat

 

هزینه نوشتن پایان نامه از صفر تا صد یک الی یک و نیم میلیون

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،پس از شنیدن خبر نزدیکی تصویب لایحه «مبارزه با تقلب در تولید آثار علمی» به سراغ نرخ خرید و فروش پایان نامه رفتیم .

در ابتدا به یکی از کافی نت های شهرستان ساری  سرزدیم که فردی برای دریافت سفارش پایان نامه در آنجا حضور داشت وبا توجه به اینکه در جایگاه کسب اطلاع برای خرید پایان نامه سئوال کردیم توانستیم تمام جوانب کار را بپرسیم.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه موضوع پایان نامه را خودمان معرفی و از صفر تا صد تهیه آن را انجام می دهیم، گفت: در ابتدا شما موضوع را به استاد معرفی می کنید و پس از انتخاب موضوع،پایان نامه را برای شما می نویسیم.

این نویسنده که خود را با عنوان احمدی معرفی کرد، افزود:اگر استاد شما با ایمیل کار می کند، ما یک ایمیل با نام شما تهیه و موضوع پایان نامه را با اسم خودتان برای ایشان می فرستیم؛اگر روش تحقیق و انواع آن را به صورت جدا بخواهید ۱۵۰ هزار تومان و درصورت تهیه پایان نامه از انتخاب موضوع تا پایان کار مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان هزینه دربردارد.

احمدی با اشاره به اینکه سابقه طولانی در نوشتن پایان نامه دارد، اضافه کرد: رشته تحصیلی خودم ارشد حقوق است و پایان نامه شما را به یکی از دوستان که رشته مرتبط دارد، سفارش می دهم.

وی با بیان اینکه از دوران دانشجویی کارشناسی به انجام تحقیق علاقه داشته است، گفت: از همان زمان تحقیق هم کلاسی ها را می نوشتم و پس از ورود به دوره کارشناسی ارشدهم با نوشتن یک پایان نامه با کمک دوستم توانستم نحوه کار را یادبگیرم.

احمدی با اشاره به اینکه هزینه تحصیل کارشناسی ارشد را با درآمد پایان نامه نویسی به دست آوردم، افزود:این کار درآمد خوبی دارد و علاقه هم دارم.

یک پایان نامه نویس دیگر در گفت‌وگو با خبرنگارسازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه قیمت یک پایان نامه از مبلغ یک الی یک و نیم میلیون تومان متغیر است، گفت: اگر موضوع را خودتان انتخاب کنید و روش تحقیق و انواع آن تا نوشتن پایان نامه را با مبلغ یک میلیون تومان انجام می دهیم.

پایان نامه نویس دیگری که به تازگی در این حوزه وارد شده و تازگی ابزار و وسایل مغازه شاهد این ادعاست، به خبرنگارسازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، گفت:اگر موضوع انتخابی شما به روز باشد با مبلغ یک و نیم میلیون تومان پایان نامه تحویل می دهیم..

 

yesari

افزایش ظرفیت دانشگاه ها، یکی از دلایل خرید پایان نامه از سوی دانشجویان

معاون پژوهش دانشگاه پیام نور مرکز ساری درباره دلیل کپی کاری پایان نامه از سوی دانشجویان، به خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، گفت:در سال های اخیر برخی از دانشگاه ها بیش از ظرفیت خود به جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی می پردازند.

دکتراسماعیل یساری با بیان اینکه همراه با افزایش تعداد دانشجویان نسبت تعداد استاد به دانشجو برهم خورده و استادان  زمان کمتری برای رسیدگی و راهنمایی به آنان پیدامی کنند، افزود: همین عامل سبب رجوع دانشجویان کم انگیزه ای که به دنبال کسب مدرک هستند به خرید پایان نامه یا کپی برداری می شود.

 معاون پژوهش دانشگاه پیام نور مرکز ساری بیان کرد: برخی افراد «پایان نامه نویس های»سودجو و فرصت طلب که به دنبال کسب منافع شخصی خودشان هستند،دانشجویان  را وسوسه می کنند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر با سرقت علمی در دانشگاه ها برخورد می شود، گفت: سرقت علمی تعابیر مختلفی دارد کهذ یکی از آن ها کپی برداری از آثار پژوهشی انتشاریافته دیگران به نام خود و بدن ذکر منبع مورد استفاده است.

نیاز به عزم جدی برای اجرای قانون مبارزه با تقلب در تولید علم

وی با اشاره به اینکه سفارش برای نوشتن پایان نامه و خرید آن  تقلب محسوب می شود، افزود:تصویب قانون «مقابله با تقلب در تولید علم» اقدام بسیاری خوبی برای کاهش پایان نامه فروشی است که برای اجرای آن نیاز به عزم جدی همه مسئولان اعم از کشوری، استانی وجامعه دانشگاهی داریم.

دکتریساری با اشاره به اینکه نبود بازار کار در کشور یکی از دلایل بی رغبتی و بی انگیزگی دانشجویان برای نوشتن پایان نامه است، اضافه کرد:فاصله میان دانشگاه و صنعت هم یکی از دلایل رواج کپی برداری دانشجویان است.

وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته به دلیل ارتباط نزدیک میان بخش دانشگاه و صنعت، دانشجویان به دنبال ارایه طرح ها و تحقیقات مفید برای حوزه صنعت هستند، گفت: همین عامل سبب افزایش و رغبت دانشجویان به سمت تحقیق و مطالعه می شود.

دکتر یساری با اشاره به مبحث تقاضا محوری که در کشور ما وجود ندارد، افزود: در حال حاضر بخش صنعتی و  دانشگاه های کشور چندان رغبتی به سفارش و ارائه طرح های تحقیقاتی ندارند.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، مسلما علاوه بر تصویب «قانون مبارزه با تقلب در تولید علم» نیاز به فرهنگ سازی در حوزه ترغیب به اجرای تحقیق و پژوهش در دوره کودکی داریم و در کنار آن با توجه به اینکه بسیاری از پایان نامه نویس ها افرادی باسواد و تحصیل کرده هستند، لازم است برای آنان اشتغالزایی صورت گیرد تا بتوانیم جلوی رواج بیشتر این معضل در جامعه را بگیریم.

 انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا