چین برای انتقال فناوری انرژی های تجدید پذیر به ایران اعلام آمادگی کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،در این دیدار «هان ژیا جیائو» اظهار داشت: شرکت متبوعش ۱۰۰ درصد متعلق به دولت چین است و آمادگی همه گونه همکاری در زمینه انرژی های تجدید پذیر، بادی وخورشیدی با صانیر را دارد.
به گفته وی، کارخانجات این شرکت چینی در شهر «دالیان» قرار دارد و با بیش از ۵۷ سال فعالیت، سازنده توربین های کلاس E وF است.
ژیا جیائو افزود: این شرکت، اینک دو میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار پروژه در دست اجرا دارد و با توجه به منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در بانک چین، برای همکاری و استفاده از این منابع آمادگی لازم وجود دارد.
«
بهمن صالحی» مدیرعامل صانیر نیز در این دیدار با استقبال از همکاری های دو جانبه اعلام کرد: تفاهمنامه ها و توافق های بین دو شرکت، امکان آمادگی برای مشارکت در پروژه های صانیر در کشور های هدف وجود دارد .
وی خواستار آن شد تا شرکت دانگ فنگ الکتریک در اجرای پروژه های صانیر در کشور قزاقستان و دیگر کشورها به عنوان همکار و شریک (جوینت وینچر) حضور داشته باشد.
برپایه این گزارش، شرکت دانگ فنگ الکترونیک چین اینک یکصد پروژه در ۷۰ کشور جهان از جمله پاکستان، هند، اندونزی، ویتنام، قزاقستان و حتی ایران دارد و در رتبه بندی ENR مقام ۷۹ را داراست .
موسسه ENR به عنوان قدیمی ترین مجموعه فعال در حوزه اطلاعات و اخبار ساختمان سازی در دنیا که سابقه آن بیش از ۱۳۰ سال است، شناخته می شود و یکی از مهمترین اقداماتی که به صورت سالیانه توسط موسسه یاد شده صورت می گیرد ، رتبه بندی شرکت های برتر صنعت در بخش ساختمان و مسکن در جهان است.
، شرکت صانیر اینک ۱۸ پروژه در ۱۳ کشور جهان را در دست اجرا دارد و در ماه های گذشته قرارداد ساخت نیروگاه بادی در کشور قزاقستان را با ظرفیت ۶۰ مگاوات امضا کرد.ایرنا/

پیمایش به بالا