شاگرد ممتازی که ۳ ماه مفقودالاثر بود/رسانه ها مظلومیت شهدا را به تصویربکشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، شهید علی اصغر رضایی، فرزند سوم خانواده ای ۷ نفره و طبقه متوسط شهرستان نکا بود.

آن طور که برادر شهید رضایی گفت:خانواده شهید وضعیت مالی خوبی نداشت و علی اصغر برای کمک به مخارج زندگی و تامین هزینه تحصیلی ،تابستان ها در آجر پزی کارمی کرد.

مسلم رضایی با اشاره به سختی هایی که علی اصغر برای ادامه تحصیل کشید،افزود:در حال حاضر مسئولانی می بینیم که حقوق نجومی می گیرند، این افراد چطور می خواهند پاسخ خون شهدا را بدهند.

رضایی بیان کرد:برادرم دوبار به جبهه رفت، بار نخست  تنها ۱۳ سال سال سن داشت که در سال ۶۱ به جبهه رفت  و پس از آن در نیمه سال تحصیلی چهارم دبیرستان دوباره عازم میدان نبرد شد.

این برادر شهید که زمان اعزام علی اصغر در سال اول راهنمایی بود، ادامه داد:برادرم در رشته تجربی تحصیل می کرد و تنها شهید تحصیل کرده حاجی محله نکاست که در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه علی اصغر در عملیات کربلای ۴ هم حضور داشت، افزود: برادرم پیش از شرکت در عملیات کربلای ۵ در دست نوشته ای که به یادگار مانده است، درباره این نبرد گفته بود که احتمال شهادتش وجود دارد.

رضایی بیان کرد: زمانی که کسی خبر شهادت خود را می دهد یعنی از آینده خود خبر دارد که همین نشان دهنده جایگاه آن هاست.

برادر شهید رضایی با اشاره به اینکه برادرم بار نخست ۳ماه در جبهه بود، ادامه داد: بار دوم تنها ۴۵ روز پس از اعزام به شهادت رسید که پیکرش به مدت ۳ ماه مفقود بود.

رضایی با اشاره به اینکه برادرم شاگرد ممتاز دبیرستان ۱۷ شهریور نکا بود و در مسابقات علمی رتبه برتر را به دست آورده بود، گفت:اگر برادرم امروز بود، حتما پزشک خوبی می شد.

وی با بیان اینکه مادرم نسبت به فرزندانش حساس بود، افزود: مادر، پس از شهادت برادرم مانند بیماران روانی شده بود و گاهی تا ساعت ۲ صبح می نشماه ست و گریه می کرد.

این برادر شهید با اشاره به اینکه در طول ۳ ماهی که علی اصغر مفقودالاثر بود واقعا برای ما سخت گذشت، گفت: دایی ام پس از شنیدن خبر پیداشدن جنازه برادرم، این موضوع را به مادر گفت و ما با کمال تعجب دیدیم که مادر وضو گرفت و برای پیداشدن برادرم سجده شکر به جا آورد.

رضایی بیان کرد: به خاطر دارم در زمان تشییع علی اصغر، مادر جلوی صف راه می رفت و شعار می داد، پس از گذشت سال ها هنگامی که به خانه شهید مشتاقی رفتم، با دیدن مادرش هنگام شعاردادن به یاد مادرم افتادم.

وی با بیان اینکه خدا به مادران شهدا صبر و طاقت دوری از فرزندان شان را می دهد، افزود: ما دوست داریم که مظلومیت شهدا به دست شما رسانه ها به تصویرکشیده شود.

وی درباره برگزاری یادواره شهدای حاجی محله، گفت: در یادواره ها، شهیدان مظلوم واقع می شوند و شهدا علاقه ای به مراسم تشریفاتی ندارند.

این برادر داغدیده با بیان اینکه سخنران هایی از مسافت دور با هزینه گزاف برای حضور در یادواره ها می آیند، ادامه داد: درواقع مردم باید به خاطر شهدا در یادواره شرکت کنند.

ایسنا/

پیمایش به بالا