جلسه شورای علمی سپاه کربلای مازندران برگزار شد/تصاویر

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پزوهشی و فناوری مازندران،جلسه شورای علمی سپاه کربلای مازندران امروز ظهر با حضور حسین محمد رضایی، جانشین فرمانده سپاه استان و مسئولان سازمان ها و اقشار مختلف سپاه در محل این نهاد برگزار شد.

حسین محمد رضایی، جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه برای پیشرفت کشور نیازمند ارتقای علمی هستیم، گفت:نیاز است با همکاری و مشارکت رشد علمی در کشور به وجود آوریم و از آن برای تبدیل به کالا و استفاده در حوزه صنعت بهره بریم.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران در این جلسه با بیان اینکه کارهای علمی در استان و کل کشور به صورت موازی کاری انجام می شود، گفت:معمولا پژوهشگران و نخبگان علمی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه خود کمتر اطلاع دارند و همین موضوع سبب دوباره کاری  و هدررفت بودجه بیت المال در فعالیت های علمی می شود.

IMG 6591

محمدهادی مؤذن با اشاره به اینکه راهنمایی برای هدایت فعالیت های علمی در کشور وجود ندارد، افزود:متأسفانه بانک جامع اطلاعاتی درباره پژوهش ها وجود ندارد.

وی بیان کرد:در سال جاری سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور متولی راه اندازی بانک جامع اطلاعاتی همانند پژوهشگاه علوم و فناوری ایران «ایران داک»شده است .

مؤذن با اشاره به اینکه در سامانه بانک اطلاعاتی جامع، پژوهش های انجام شده مشخص می شود، تصریح کرد:استادان و نخبگان با مطالعه سامانه متوجه تحقیقات انجام شده می شوند و دوباره کاری در زمینه اجرای پژوهش صورت نمی گیرد.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران در ادامه از اقشار مختلف سپاه خواست تا نظرات و اطلاعات علمی و پژوهشی حوزه های فعالیت خود را بیان کنند.

IMG 6595

مسئول سازمان بسیج اساتید مازندران با بیان اهمیت نقش سپاه در حمایت از نخبگان علمی، افزود:حقیقت انقلاب در پیشرفت عرصه علمی است که در حال حاضر در دو حوزه اقتصادی و استفاده از نخبگان عقب افتاده ایم.

دکترمجتبی بلباسی با اشاره برلزوم حمایت و جذب نخبگان در کشور، اضافه کرد:با جذب پژوهشگران و نخبگان از فرارمغزها جلوگیری و امکان استفاده از آن ها در آینده انقلاب فراهم می شود.

وی با بیان اینکه نیازبازار مصرف باید شناسایی شود تا براساس همان اقدام به ساخت تکنولوژی روز کنیم، گفت:نیاز به همکاری بانک ها برای تأمین منابع مالی لازم داریم

شایان ذکر است ،استفاده از ظرفیت پژوهشکده ها،نخبگان علمی در مدارس، ادارات و اصناف از جمله مسایل مطرح شده در جلسه شورای علمی بود.

 انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا