برای نهادینه کردن و توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست

 

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،در این تفاهم نامه براهمیت حفاظت از محیط زیست به عنوان یک ضرورت حیاتی، جنبه های دینی این مساله، همچنین فرامین رهبر فرزانه انقلاب و اجرای برنامه هایی در راستای تحقق فرمان ایشان و حرکت در جهت نیل به اهداف و ماموریت های بسیج مهندسین کشاورزی تاکید شده است.

با توجه به اینکه اهداف سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کمک به دستگاه های اجرایی نظیر محیط زیست وجهادکشاورزی ومنابع طبیعی است، این تفاهم نامه در ۱۰ماده تنظیم شده است.

در این تفاهم نامه چهار هدف اصلی عنوان شده است که عبارتند از: نهادینه کردن و توسعه فرهنگ احیا و حفظ محیط زیست، توسعه مبانی تبلیغاتی، فرهنگی در زمینه محیط زیست و ضررورت اتخاذ سیاست‌های یکپارچه استانی جهت بهبود وضعیت آن، ترویج مشارکت در حوزه مفاهیم محیط زیست در میان مردم به ویژه نسل جوان، استفاده از ظرفیت و توان بالقوه بسیج  در راستای احیا و اشاعه مفاهیم محیط زیست با رویکرد بسیجی.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ساری درجلسه امضای تفاهم نامه با بیان اهمیت نقش و جایگاه همکاری های مشترک بسیج در راستای حفظ محیط زیست، گفت: امیدواریم هم چون گذشته حمایت های معنوی و پروژه های مشترک منجر به برداشته شدن گام های مهمی در راستای حفظ محیط زیست مرکزاستان  و تقویت روحیه بسیجی در بین اقشار مختلف جامعه شود.

بهرام فغانی افزود: این تفاهم نامه زمینه مناسبی جهت بهره مندی متقابل از ظرفیت ها و توانمندی های علمی، پژوهشی و آموزشی – فرهنگی را بین طرفین ایجاد می کند.

 مدیر بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی شهرستان ساری ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج   پیرامون این تفاهم نامه، اظهار کرد: ‌به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست توسط آحاد مردم، این تفاهم نامه بین بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی  و سازمان محیط زیست  ساری، به امضاء رسیده است.

بهرام لیالی با اشاره به توان و ظرفیت بسیج مردمی و همچنین برگزاری اردوهای جهادی  و دوره‌های آموزشی و برنامه های علمی در نقاط مختلف مرکز استان ، گفت: فرهنگ سازی، آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست از مهم ترین بندهای این تفاهم نامه است.

وی افزود: بعد از معرفی عرصه های فعالیت از سوی محیط زیست، بسیج مهندسین کشاورزی نیروهای شرکت کننده در اردوهای جهادی را در آن عرصه ها به کارگیری می کند تا مشارکت مردمی در بحث نگهداری و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست استان ارتقا یابد.

لیالی گفت: خدمات بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی در این عرصه ها، به صورت رایگان و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و حفظ سرمایه های ملی است.

شایان ذکر است، تاکنون ۳ تفاهم نامه میان این دو نهاد امضا شده و جهت اجرای مناسب این تفاهم نامه، کمیته ای اجرایی متشکل از۲ نماینده از طرفین تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام:ن.ک/ 

.

پیمایش به بالا