استفاده از گیاهان طبیعی برای تولید عرقیات /توان رقابت با تولیدکنندگان صنعتی را نداریم

یک تولیدکننده سنتی گل و گیاهان دارویی در گفت و گو با خبرنگارسازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران گفت: از گیاهان طبیعی برای تولید عرقیات دارویی استفاده می کنیم، به همین دلیل مردم به ما اعتماد دارند.

 سید حجت الله شجاعی با بیان اینکه بیشتر گیاهان دارویی به صورت خود رویش  در مازندران  وجود دارد،گفت: ما این گیاهان را از مناطق بالادست تهیه و طی  فرآیندی برای خشک کردن و تولید عرق استفاده می کنیم.

این تولیدکننده گل و عرقیات گیاهان دارویی هیرکانی با اشاره به حمایت سازمان بسیج سازندگی برای گرفتن پروانه تولید،افزود:از این سازمان تسهیلات لازم برای بزرگ کردن کارگاه  را دریافت کردم.

وی با بیان اینکه ۵ سال سابقه کار در زمینه تولید گل و عرقیات گیاهان دارویی دارم،اضافه کرد: امسال با کمک تسهیلات کارگاه سنتی و مدرن راه اندازی و در روز ۵۰۰ لیتر تولید داریم.

شجاعی با اشاره به صادرات عرقیات گیاهی به شهرستان های نکا،بهشهر، بابلسر، کرج و مشهد،گفت:در حال حاضر مشکل اصلی ما نداشتن توان رقابت با تولیدکنندگان صنعتی عرقیات دارویی است.

وی افزود:تولیدکنندگان صنعتی با  تولید انبوه گیاهان دارویی، درآمد بیشترهمراه با سود کمتر دارند ولی تولیدما کمتر است.

شجاعی استفاده از گیاهان طبیعی برای تولید عرقیات دارویی را از مزایای تولیدسنتی خود عنوان و اضافه کرد:معمولااز اسانس و آب مقطر برای تولید عرقیات استفاده نمی کنیم، به همین دلیل مردم از کار ما راضی و به ما اعتماد دارند.

 این تولیدکننده گل و عرقیات گیاهان دارویی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل نداشتن مجوز سیب سلامت داریم ،افزود: با دریافت مجوز سیب سلامت، خریدار بیشتری خواهیم داشت چون اطمینان مردم نسبت به تولیدات بیشتر می شود.

 وی اضافه کرد: تولیدات ما تأییدیه لازم  برای صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر رادریافت کرده است.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا