خریداری از تولیدکنندگان داخلی سبب عمل به اهداف اقتصادمقاومتی می شود

یک پرورش دهنده گل و گیاه طبیعی در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه اقتصادمقاومتی مْسکن دردهای ماست،اضافه کرد:از سپاه می خواهم تا گل و گیاه طبیعی را از افرادی مثل ما خریداری کند تا بتوانیم توانمندی خود را در عرصه اقتصادمقاومتی افزایش دهیم.

عباس مهدویان افزود:در واقع با خرید از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادمقاومتی در حوزه های مختلف، اهداف اقدام و عمل به اجرا درمی آید و به رشد کشور کمک می شود.

مهدویان با بیان اینکه سابقه ۱۰ ساله در زمینه پرورش گل و گیاه دارم، گفت:درگلخانه ای به مساحت ۷۰۰ متر سالن و ۱۵۰۰ متر فضای باز به پرورش گل و گیاه می پردازم.

وی با اشاره به اینکه از سازمان بسیج سازندگی تسهیلات دریافت کردم،افزود:در حال حاضر به استان های دیگر گل و گیاه صادرمی کنم .

این پرورش دهنده گل و گیاه نبود پایانه صادراتی در استان را از چالش های بخش صادرات عنوان کرد و گفت: چون گل و گیاه بسته بندی خاصی برای صادرات نیاز دارد ،در حال حاضر سیستم حمل و نقل مناسب برای این اقدام وجود ندارد.

این کارشناس زراعت و اصلاح نباتات با بیان اینکه راه اندازی منطقه آزاد در استان، مشکل صادرات گل و گیاه و بسیاری از محصولات دیگر را حل می کند،اضافه کرد:مسئولان استانی ۲۵ سال قول راه اندازی پایانه صادراتی داده اند ولی هنوز عملی نشده است.

وی با اشاره به حمایت نکردن دولت از تولیدکنندگان داخلی،افزود:چند سال پیش تولیدکنندگان گل و گیاه فروش بهتری داشتند ولی در حال حاضر مهم ترین خریداران ما یعنی شهرداری ها هم دچار مشکل شدند و به بسیاری از فروشندگان گل و گیاه بدهکار هستند.

مهدویان با بیان اینکه قبلا به فارغ التحصیلان توصیه می کردم تا به سمت پرورش گل و گیاه بیایند،گفت: ولی در حال حاضر قدرت خرید ادارات و مردم پایین آمده است و به دلیل نبود امنیت فروش، چنین توصیه ای به آن ها نمی کنم.

وی با اشاره به تولید بیش از ۲۰۰ میلیون تومان گل و گیاه طبیعی ،افزود:به دلیل نداشتن بازارفروش برای تولیدات، متأسفانه در پرداخت اقساط تسهیلات بانکی هم مشکل دارم.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا