بانک اطلاعاتی طرح های پژوهشی بسیجیان راه اندازی شود

عضو کارگروه شیمی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، راه اندازی بانک اطلاعاتی طرح های پژوهشی را پیشنهاد داد.

حامد پولادی در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه دانشگاه‌ها سامانه‌ای به نام ایران داک دارند که مقالات و پژوهش‌ها در آن ثبت می شود، گفت:سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران هم با راه اندازی بانک اطلاعاتی یا عضویت در سامانه ایران داک می توانداز موازی کاری در انجام کارهای پژوهشی جلوگیری کند.

این کارشناس ارشد شیمی فیزیک درپاسخ به سئوال خبرنگارما درباره ارائه مقالات تقلبی، افزود: متأسفانه  تعدادی از دانشجویان با داده های تقلبی اقدام به چاپ مقاله برای دریافت مدرک تحصیلی می کنند وهمین عامل سبب شده تا ارائه مقالات و پذیرش گرفتن ازدانشگاه های کشورهای خارجی بسیار سخت شود.

پولادی اضافه کرد: پژوهش های دروغ  یک سری افراد سبب شده که ترو خشک سوزانده و ایرانی ها به عنوان دروغگوی علمی شناخته شوند و در حال حاضر مقالات ما زیر ذره بین قراردارند.

این پژوهشگر که چند طرح در حوزه نانو به سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران ارائه داده است،گفت:لازم است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با جدیت از طریق نرم افزار یا کمیته علمی مقالات و پایان نامه ها را کنترل کند.

پولادی بیان کرد: مبدأبرخورد قانونی با مقالات تقلبی باید از دانشگاه ها باشد تافروش مقالات در کافی نت ها ریشه کن شود.

برگزیده برتر مسابقه ابتکارات و اختراعات بسیج در سال ۹۴با اشاره به اینکه جوانان همیشه توکل به خداداشته باشند،گفت:با توجه به اینکه شرایط سخت بیکاری برای همه ما وجود دارد، نباید ناامید شویم.

وی با تأکید بر ارتباط جوانان با سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، افزود: جوانان حتما با سازمان در ارتباط باشند، چون از این طریق می توانند ایده و طرح های خود را عملی کنند.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا