نیروی انتظامی با متخلّفان مراسم چهارشنبه پایان سال، برخورد قانونی می‌کند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری از مازندران،سردار سید محمود میرفیضی  امروز عصر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  گرامی‌داشت روز چهارشنبه پایان سال در فرهنگ ایرانی‌ها جایگاه خاصی دارد، گفت:برای کاهش حوادث و سوانح مراسم روز چهارشنبه‌سوری، آموزش همگانی چهره به چهره در جمعیت ۲۲۵هزار نفری جامعه هدف صورت گرفت.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران با اشاره به برخورد قانونی با افرادی که در روز چهارشنبه پایان سال اقدام به آزار و اذیت، ایجاد رعب و وحشت ،توزیع مواد محترقه و اقدامات غیرقانونی می‌کنند، افزود:در همین راستا ۵۵۰هزار نوع مواد محترقه غیرمجاز در استان کشف و برخی از اماکن « فروشندگان مواد محترقه» هم پلمپ شد.

میرفیضی بیان کرد:خانواده،مدارس و رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی‌رسانی فرزندان نسبت به اهمیت کاهش خطرات و حوادث روز چهارشنبه‌ پایان سال دارند.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران با اشاره به اینکه جمعیت استان در ایام نوروز۹۶ افزایش می‌یابد که لازم است زیرساخت‌های جاده‌ای در مازندران فراهم شود،اضافه کرد: طرح جاده ای نیروی انتظامی از روز ۲۵ اسفندماه سال جاری آغاز وتا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت نیروی انتظامی در دو حوزه ترافیکی و انتظامی در ایام نوروزافزایش می‌یابد،گفت: به منظور ایجاد امنیت و رفاه مسافران و شهروندان مازندرانی،۷ هزار نفر نیرو در ایام نوروز آماده خدمات رسانی در بخش ترافیکی و انتظامی هستند.

میرفیضی با اشاره به فعالیت ۱هزار و ۴۰۰تیم گشت سواری و پیاده انتظامی در ایام نوروز سال ۹۶ در مازندران،گفت:۲۰۰ پایگاه مشترک با ترکیب نیروهای انتظامی،امدادی،راهداری،اورژانس،هلال احمر و خدماتی در سطح استان استقرار می‌یابند.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران افزود:  ۵۷۲اکیپ سیار در ایام نوروز راه‌اندازی می‌شود تا در جهت حفظ امنیت مسافران فعالیت کنند.

میرفیضی در ادامه به اهمیت حفظ امنیت در فضای مجازی اشاره کرد وگفت:درسال جاری پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات «فتا» ۸۸۶ پرونده را مورد بررسی قرار داد که ۸۵درصد منجر به کشف شد.

این مقام انتظامی  ۳۲درصد از پرونده‌های فضای مجازی را در مورد جرایم هتک حیثیت و نشر اکاذیب در حوزه کانال‌ها عنوان کرد وافزود:۲۲درصد جرایم به برداشت غیرمجاز از حساب،۱۲درصد کلاهبرداری ، ۸ درصد هک سایت و ..بود.

میرفیضی با اشاره به کشف  ۲هزار و ۸۰۰کیلو مواد مخدر در سال جاری که  ۱۱درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت،گفت:در سال جاری  ۱۲۰باند مواد مخدرمتلاشی شد.

وی با بیان اینکه بیش از  ۱هزارپرونده کلاهبرداری در سال جاری به نیروی انتظامی ارجاع داده شد،اضافه کرد:۷۳درصد از پرونده‌های این حوزه با ارزش ریالی  ۴۷۳میلیارد تومان کشف شد و بیش از ۱هزارنفر هم دستگیر شدند.

این مقام مسئول با اشاره به کشف  ۳۳مورد قتل که ۸ مورد مربوط به سال های گذشته بود،افزود: میزان جرایم منجر به قتل ۲۳درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت و ۳۲مورد از قتل‌ها کشف شد.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران بیان کرد:  ۲۹مورد پرونده در حوزه تصرف اراضی به مساحت ۳۱۸هزار و ۵۶۲مترمربع با ارزش ۷۲میلیارد تومان رفع تصرف شد.

وی با اشاره به متلاشی شدن  ۱۰۵ باند سارق  حرفه‌ای در سال جاری،افزود: از مجموع سرقت‌ها ۸۳ درصد کشف شد،ا در حوزه مبارزه با کالای قاچاق هم ۱۳طرح از سوی نیروی انتظامی استان اجرا شد.

میرفیضی بیان کرد: هدف نیروی انتظامی برخورد با گروه‌های شبکه‌ای است که ۱هزار و ۴۷۹پرونده در همین راستا تشکیل و ۱۸ باند اصلی متلاشی شدند.

وی اضافه کرد:هزار و ۶۰۰ نفر از شهروندان مازندرانی به منظور دریافت مددکاری اجتماعی به مراکز مشاوره نیروی انتظامی مراجعه کردند؛درسال جاری ۱۴هزار پرونده جهت رسیدگی به مراکز مشاوره ارجاع داده شد که ۷۴درصد پس از مشاوره به سازش میان طرفین منجر شد.

این مسئول انتظامی در بخش دیگری از سخنانش درباره اقدامات پلیس در راستای مبارزه با جرایم انتخاباتی،گفت:قرارگاهی به نام امام علی (ع)در مرکز استان و ۲۲ناحیه هم در شهرستان‌ها بر عملکرد کاندیدای احتمالی نظارت دارند.

میرفیضی افزود: درصورت رعایت نکردن قوانین از سوی کاندیدای احتمالی انتخابات سال آینده، با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران از پیگیری برای اجرای طرح ساماندهی  اجاره‌دهندگان خانه‌های مجردی در ایام تعطیلات  با همکاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران خبر داد.

پیمایش به بالا