تعامل علمی و اقتصادی مازندران با کشورهای حاشیه خزر افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، ولی الله نانواکناری در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه مازندران با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مازندران به عنوان استانی سرسبز پذیرای مهمانان  در دامان خوداست، گفت:نگین مازندران شهرستان بابلسر است و می تواند فضای خوبی برای تعامل  در کشور داشته باشد.

نانواکناری با اشاره به پتانسیل علمی  دانشگاه مازندران برای استان و کشور، افزود: دانشگاه مازندران می تواند در هماهنگی با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی داشته و از این پتانسیل برای همکاری با کشورهای حاشیه دریای خزر استفاده کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه مازندران و اساتید آن توانایی الگو بودن برای کشورهایی که زیر سلطه استکبار هستند، باشد، اضافه کرد: در جلسه ای که با کشور روسیه داشتیم درخواست همکاری اقتصادی، علمی و فناوری با کشورهای حاشیه دریای خزر را داشتند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی افزود: در همین راستا با استاندار مازندران مذاکره شد تا با کشورهای حاشیه دریای خزر به منظور همکاری اقتصادی، علمی و فناوری ارتباط برقرار کنیم.

براساس این گزارش، تفاهم نامه همکاری دانشگاه مازندران و مرکز پژوهش های مجلس با حضور کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر رحمت الله قلی پور قائم مقام مرکز پژوهش های، ولی الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، سیدعلی اسد فرماندار بابلسر و رئیس و اساتید دانشگاه مازندران به منظور تعامل بیشتر میان دانشگاه مازندران و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منعقد شد.ایسنا/

پیمایش به بالا