اراده‌ای برای کنترل شبکه‌های اجتماعی معاند وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،سردار محمدحسین بابایی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران با موضوع بررسی وضعیت فضای مجازی در استان، اظهار کرد: شبکه‌های معاند در فضای مجازی به‎عنوان لشکری گسترده و میکروبی به جان ملت‌ها افتاده و در ابعاد مختلف در حال ضربه زدن هستند.

وی با انتقاد از بداخلاقی‌هایی که در فضای اینستاگرام و تلگرام انجام می‎شود، گفت: دین‌سوزی در این فضا به‌صورت جدی رواج داده می‌شود و این موضوع از همه لحاظ به اثبات رسیده است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: تا زمانی که منکرات به‌راحتی در اختیار افراد جامعه باشد تربیت جوانان و نوجوانان چندان اثربخش نیست.

بابایی با بیان اینکه در مازندران هم باید در حوزه فضای مجازی اقدامات اثرگذاری انجام شود، افزود: باید مصدایق و دغدغه‌ها را به مسؤولان بالادستی شورای عالی فضای مجازی به‌خوبی منتقل کنیم.

وی در ارتباط با اینکه آیا امکان جلوگیری از فضای مجازی خلاف دین و اخلاق در کشور وجود ندارد، گفت: امکان فیلتر شبکه‌های اجتماعی معاند و مخالف اصول و اخلاق وجود دارد اما باید این اراده تقویت شود. بسیاری از کشورها اقدام به فیلتر شبکه‌های مخرب کردند.

این مسؤول یادآور شد: فیلترینگ شبکه‌های مجازی ناسازگار با فرهنگ کشور اسلامی ایران را می‎توانیم از شورای فرهنگ عمومی مازندران از مسؤولان بالادستی شروع کنیم.

بابایی با اعلام اینکه بررسی وضعیت مناسب شبکه‌های مجازی و فیلترینگ این شبکه‌ها به‌عنوان مصوبه از شورای فرهنگ عمومی مطرح شود، گفت: به‌صورت جدی در برابر کانال‌ها و سایت‌‌ها مستهجن باید ایستاد.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی شبهات در کانال‌ها و سایت‌ها مطرح شود، افزود: باید در این کانال‌ها زمینه‌ای فراهم شود که به شبهات هم پاسخ داده شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه در بحث تخلیه فرهنگی دشمنان اسلام تنها به فکر تخلیه فکری جوانان هستند، گفت: در این زمینه بحث سیاسی و جناح بندی‌ها نباید مطرح شود، متولیان جناح‌بندی در کشور از ایجاد دوقطبی کردن کشور برای ضربه زدن به فرهنگ کمک می‏‌گیرند و تلاش‌های زیادی در این ارتباط انجام می‎شود.

این مسؤول با بیان اینکه شورای فضای مجازی به‌صورت شفاف عملکردهای خویش در این حوزه را در اختیار مردم قرار دهد، تصریح کرد: باید از طریق شورای فرهنگ عمومی آنها را مجاب کنیم به دغدغه‌های این شورا در استان پاسخ داده شود.فارس/

پیمایش به بالا