تأکید بر تلاش بیشتر رسانه‌ها برای ورود به عرصه علمی

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری از مازندران،نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری از ۲۶بهمن ماه سال جاری آغاز شد و فردا خاتمه می‌یابد.

این نمایشگاه با محوریت، آگاهی، امید و اعتماد برگزار شده و در مجموع ۷۰ رسانه، شامل: ۷ خبرگزاری، ۲۰ پایگاه خبری و ۴۳ رسانه مکتوب با هدف ارائه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌های استان در آن حضوردارند.

برگزاری کلاس‌های آموزشی خبرنویسی و کارگاه هایی مانند آسیب شناسی عکس در فضای رسانه،نشست خبری از برنامه‌های حواشی این نمایشگاه است.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران از این نمایشگاه بازدید کرد .

 محمد هادی مؤذن در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره نمایشگاه مطبوعات،خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان چیست،گفت:در بازدیدی که از نمایشگاه داشتم، به نظر فرصت خوبی برای آشنایی مردم و مسئولان با رسانه‌ها فراهم شده که بسیار ارزشمند است.

مؤذن با بیان اینکه رسانه در آگاهی‌بخشی جامعه نقش مهمی برعهده دارد،افزود:اگر رسانه‌ها رسالت خود را به خوبی انجام دهند،می‌توانند در مطالبه‌گری درست و جهت‌دهی افکارعمومی به خوبی عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی،معرفی نخبه‌ها به جامعه و برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت نقش تاثیرگذاری دارند،اضافه کرد:آنان می‌توانند در جهت موفقیت علمی نخبه‌ها حرکت کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران بیان کرد: رسانه‌های کنونی بیشتر از گذشته به فضای علمی جامعه وارد شدند ولی هنوز نیاز به تلاش بیشتر برای ورود به این حوزه دارند.

مؤذن افزود:فعالیت بدون غرض‌ورزی و بی‌طرفانه رسانه‌ها سبب پیشرفت جامعه و از سوی دیگر رعایت عدالت و اخلاق می‌شود .

وی خاطرنشان کرد:رسانه در صورت حفظ موازین اخلاقی و نقد منصفانه در پیشگاه خداوند هم سرافراز بیرون می‌آید.انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا