دانشگاه مقطع مناسبی برای آغاز فعالیت های پژوهشی نیست

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،رضا گل پور با بیان اینکه دانشگاه ها علاوه بر مسایل آموزشی باید به موضوع روز جامعه بپردازند، گفت: لازم است پژوهش های دانش بنیان در صنایع و شرکت های داخلی مبنای عملکرد جامعه قرارگیرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان نوشهر  یکی از مراکز فناوری استان است، افزود: به منظور تسریع در ارتباط با بخش صنعتی، جلساتی با سازمان صنعت و معدن برگزار شد.

مسئول پژوهش و کارآفرینی دانشگاه پیام نور واحد نوشهر با بیان اینکه سیستم تحقیق و پژوهش باید فعال تر شود، اضافه کرد: لازم است پایان نامه های تحصیلات تکمیلی را به سمت رفع مشکلات جامعه هدایت کنیم.

این روان شناس با اشاره به لزوم حمایت و همکاری بخش اجرایی دانشگاه ها با مسئولین سازمان ها و دستگاه های مرتبط، گفت: با ایجاد ارتباط مناسب، دانشگاه ها می توانند به صورت علمی در زمینه توسعه بخش صنایع راهکار ارائه دهند.

وی با تأکید بر فرهنگ سازی در امر تحقیق و پژوهش،افزود: برای رشد پژوهش محوری در جامعه باید پیش از ورود کودک به مدرسه، آموزش های لازم به او داده شود.

گل پور با بیان اینکه آغاز فعالیت های پژوهشی از دانشگاه نتیجه مثبت و مناسبی ندارد، اضافه کرد: رسانه ها تأثیر بسیاری در ترویج فرهنگ پژوهش در میان اقشار مختلف جامعه دارند.ایسنا/

پیمایش به بالا