تمدید مهلت ارسال اثر به دومین ایده بازار و فن بازار صنعت آب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علی نقی‌خانی افزود: به علت استقبال چشمگیر ایده پردازان و  همچنین درخواست شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاهیان، مراکز و موسسات تحقیقاتی، محققان و مخترعان فعال در این حوزه مهلت ارسال ایده‌ها و فناوری‌ها، تا پایان سال‌جاری تمدید شد.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار آب‌ و فاضلاب و ارسال ایده خود، می توانند به سایت رویداد به نشانی http://www.abfa.ideasbazaar.ir مراجعه کنند.

این رویداد ملی قرار بود روزهای سوم و چهارم اسفند ماه امسال به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شود که با تمدید زمان دریافت ایده‌ها، برگزاری رویداد به اردیبهشت سال آینده موکول شد.

دبیرخانه ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دریافت ایده‌های دومین رویداد آب و فاضلاب را همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد و تاکنون ۲۱۰ ایده به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است.

این رویداد ملی در دو بخشِ ایده بازار برای ارایه ایده‌های جدید و همچنین بخش فن بازار برای ارایه طرح‌ها و محصولات جدید ساخته شده، برگزار می‌شود و علاوه بر تکنولوژی و تجهیزات آب‌وفاضلاب، در زمینه مدیریت بحران در آب‌وفاضلاب نیز ایده‌های مربوط جمع‌آوری شده است.

رویدادهای ملی ایده بازار به طور کلی با استناد به دو اقدام ملی ۸ و ۹ از راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور برگزار می‌شود و حمایت از ایجاد مراکز خدمات پشتیبان “ایده تا بازار”، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت دار کشور، از جمله اقدامات ملی راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور به شمار می آید.

در نخستین رویداد ایده بازار آبفا که سال قبل در تالار آبگینه شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد، ۱۳۲ ایده به دبیرخانه ایده بازار امیرکبیر رسید که ۱۸ طرح توسط هیات داوران در مرحله نخست داوری ها انتخاب و معرفی شد و در جریان داوری مرحله دوم نیز هفت ایده به رقابتهای نهایی راه یافتند که در مراسم پایانی، سه ایده اتصال قابل انعطاف، انبساط و انقباض با دوسر کاسه ای مفصلی – آنالایزر و کنترلر کلر باقیمانده در آب و اختراع روش جدید برای جابجایی سیالات به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند.

پیمایش به بالا