ثبت نام سومین دوره مسابقات ملی فن‌آورد آغاز شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،امروزه شرکت‌ها و صنایع در جهت توسعه کسب و کار خود بیشتر از هر وقت دیگری نیازمند افرادی خلاق، توانمند و متخصص هستند و نیاز به منابع انسانی توانمند روز به روز در بین شرکت‌های صنعتی بیشتر می‌گردد. از طرفی دانشگاه‌های کشور همچنان به روش‌های گذشته مدرک می‌دهند و شیوه تحصیلی و ارزیابی دانشجویان متاثر از این سطح نیاز نشده است.

فن‌آورد هر ساله و به صورت منظم با شناسایی دقیق نیازهای واقعی و به روز صنایع پیشرو سعی در معرفی این نیازها به جامعه متخصصین و ارزیابی استعدادهای افراد مبتنی بر این نیازها، فارغ از هر مدرک یا معدل دانشگاهی دارد. این مسابقات که از سال اول از طریق ارتباط با بیست شرکت صنعتی و دانش بنیان شروع گردید و در سال ۹۴ بیش از ۳۰۰۰ نفر شرکت‌کننده داشت. امسال نیز با بیش از ۱۰۰ شرکت صنعتی و دانش بنیان ارتباط دارد و در ۸ رشته تخصصی برگزار می‌گردد.

 

رشته‌های اصلی این دوره از مسابقات برنامه نویسی کامپیوتر، داده‌کاوی، برق – الکترونیک، برنامه نویسی تلفن‌های هوشمند، داده کاوی، گرافیک، معماری، OSINT و بازی سازی می‌باشد. علاقه‌مندان با شرکت در این مسابقه علاوه بر آشنایی با نیازهای واقعی صنعت کشور، در رتبه بندی ملی این رویداد که توسط دانشگاه صنعتی شریف منتشر می‌گردد نیز حضور خواهند داشت. علاوه بر این، ۲۵۰ سکه تمام بهار آزادی از جوایز ارزنده‌ی این رویداد می‌باشد که در کنار گواهی رسمی مهارت دانشگاه صنعتی شریف و بورسیه شغلی، این رویداد را جزء چالش‌برانگیزترین و جذاب‌ترین مسابقات کشور می‌کند.

سومین دوره مسابقات ملی مهارت‌سنجی فن‌آورد امسال با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان و پارک فناوری پردیس از ۲۸ آبان ماه شروع شده و مرحله حضوری آن از ۱۷ الی ۱۹ آذر در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌گردد. علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به www.fanavard.ir مراجعه نمایند.

پیمایش به بالا