رتبه دوم نمایشگاه بین المللی «IPAS»

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،پرهام بخشیان دانشجوی رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد قائمشهر از طرف هواناجای کشور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات، پلیسی، ایمنی و امنیتی «IPAS»شرکت کرد که با طرح های سیستم تعلیق خودکار بالگرد هنگام فرود، دستکش و فشنگ الکتریکی رتبه دوم را به دست آورد.

 

bakh.3

وی درباره طرح سیستم تعلیق خودکار بالگرد هنگام فرود گفت:تمام هلیکوپترها تا شیب ۷ الی ۸ درجه به سطح زمین توانایی فرود دارند ولی با ساخت این طرح توانایی فرود هلیکوپترها تا شیب ۲۴ درجه بدون هیچ مشکلی، فراهم است ومی‌توانند نیرو پیاده و سوارکنند.

بخشیان با بیان اینکه فشنگ برای شلیک نیاز به تقه زدن دارد، افزود:فشنگ الکتریکی با داشتن نانوفیوز الکتریکی با فرکانس مشخص شده که

به آن القا می شود، شلیک می کند

 

.bakh.8

وی افزود:این فشنگ امکان نصب بروی هلیکوپتر را دارد ، بدون اینکه نیاز به چکاندن ماشه را داشته باشیم، شلیک می کند.

براساس این گزارش، بخشیان عضو سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران است وپیش از این هم با طرح سیستم تعلیق خودکار بالگرد هنگام فرود رتبه چهارم جشنواره خوارزمی در کشور، رتبه برتر در جشنواره جهادگران علم و فناوری و چهارمین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات بسیجیان مازندران را دست آورده بود.

 

bakh.9

 

شایان ذکر است که این نمایشگاه در تاریخ ۲۶ الی ۲۹ مهرماه سال جاری در محل مصلی تهران برگزار شدو تنها طرح های نظامی مجاز به شرکت در این نمایشگاه بودند که نفرات برگزیده پس از تأیید و بررسی طرح معرفی شدند.

 انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا