۵ فن بازار منطقه‌ای تا پایان سال جاری ایجاد می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،اکبر قنبر پور،  در خصوص آخرین وضعیت راه اندازی فن بازارهای منطقه ای اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در شبکه فن بازار ملی ایران راه اندازی فن بازارهای منطقه ای است که بنا داریم تا پایان امسال در ۵ استان دیگر این فن بازارها را ایجاد کنیم.

وی گفت: تا کنون ۱۵ فن بازار منطقه ای را در استان ها راه اندازی کرده ایم تا بدین واسطه بخش‌های مختلف درگیر با مقوله تجاری‌سازی، مبادله و توسعه فناوری شوند.

به گفته رئیس مرکز فن بازار ملی ایران، فن بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته دبیر ملی شبکه فن بازار ملی ایران، در استان تهران صنایع مختلفی وجود دارد ولی استان ها محدود به صنعت خاصی هستند و فن بازارشان روی یک الی دو محور شکل گرفته است. با توجه به اینکه عمده صنایع و شرکت های دانش بنیان در استان تهران هستند بنابراین، فن بازار این استان، باید ظرفیت بیشتری نسبت به سایر استان ها داشته باشد.

وی عنوان کرد: در استان تهران پراکندگی بیشتر است و طبیعتا باید پوشش دهی حوزه ای بیشتری در فن بازار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه فن‌بازار به‌معنای بازار فناوری، محلی برای مبادلات فناوری است، افزود: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارند. درضمن ارائه‌ مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری در فن بازار صورت می گیرد.

قنبر پور خاطر نشان کرد: فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری کشور، تحت نظارت پارک فناوری پردیس، با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی که با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروکار دارند و نیز کمک به رفع مشکلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تأسیس شده است.

به گفته وی، بر این اساس، پارک فناوری پردیس از طریق ساختار شبکه فن‌بازار ملی ایران، مسئولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی کشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت دار کشور را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال فن بازار های منطقه ای به ۲۰ استان می رسند، تاکید داشت: ایجاد فن بازار منطقه ای در همه استان های کشور تا سال ۹۶ یا حداکثر اواسط ۹۷ از برنامه های ما در شبکه ملی فن بازار به شمار می رود.

وی افزود:  تهران، زنجان، آذربایجان غربی و سیستان از جمله استان هایی هستند که قرار است در آنها فن بازار  راه اندازی شودمهر/

پیمایش به بالا