فضاپیمای “لکسوس” برای یک فیلم علمی‌-تخیلی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،فضاپیمای تک سرنشین SkyJet بطور خاص برای تعقیب طراحی شده و شامل ویژگیهایی مشابه خودروی LC کوپه لکسوس است. البته متاسفانه این فضاپیما فقط در دنیای تخیل وجود داشته و تا ۷۰۰ سال دیگر ممکن نخواهد شد.

این فضاپیما قرار است در فیلم علمی تخیلی “والرین و شهر هزار سیاره” نمایش داده شود. لوک بسون، کارگردان این فیلم، دلیل انتخاب لکسوس برای طراحی این فضاپیما را متمرکز بودن این شرکت بر آینده و توجه آن به نوآوری و فناوری‌های جدید عنوان کرده است.

هدف لکسوس، ساخت خودرویی بود که آینده را به تصویر می‌کشد اما ریشه در واقعیت دارد. نتیجه شامل یک فضاپیمای لوله‌ای ساده شد که شبیه یک جت پَس‌درون‌شارشی است و دو بال در کناره‌ها، دو باله اضافی در زیر و یک باله در بالا و بخش عقبی فضاپیما دارد.

در تصاویر ارائه شده می‌توان ورودی‌های هوای بزرگ را در کناره‌های فضاپیما مشاهده کرد و خلبان در کابینی با چشم‌اندازی تقریبا پانارومایی قرار می‌گیرد.

 

بخش‌های این فضاپیما که ریشه در واقعیت دارند شامل چراغ‌های جلو هستند که از چراغ‌های خودروی LC کوپه الهام گرفته‌اند و همچنین پنجره مشبک این خودرو نیز که نوعی امضای شرکت لکسوس است، در جلوی آن قرار گرفته است. از سوی دیگر، لگوی این شرکت نیز روی این فضاپیما استفاده شده است.

فیلم والرین و شهر هزار سیاره بر اسسا مجموعه داستان‌های والرین و لورین است که توسط پیر کریستین، نویسنده فرانسوی نوشته شده است.

فضاپیما SkyJet نخستین خودروی طراحی شده توسط لکسوس برای استفاده در فیلم‌ها نیست و این شرکت پیش از این نیز خودروی تام کروز در فیلم “گزارش اقلیت” را نیز طراحی کرده بود.ایسنا/

انتهای پیام

پیمایش به بالا