جوان تحصیلکرده با حمایت سازمان بسیج علمی، اشتغال زایی کرد

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،بازدید از طرح اشتغال زایی کارآفرین موفق «سید حجر موسوی »عرصه اقتصادمقاومتی از سوی مدیرآموزش و پژوهش سازمان انجام شد.

سید حجر موسوی، یکی از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی است که با طرح «اشتغال زایی در حوزه کشاورزی در محیط کوچک و کنترل شده» تحت حمایت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران قرارگرفته است.

وی که دارای مدرک کارشناسی برق الکترونیک است، با توجه به علاقه مندی شخصی در کلاس آموزشی گل و گیاه دارویی و زینتی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران شرکت کرد .

موسوی پس از دریافت تسهیلات حمایتی از سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، توانست گلخانه کوچکی در فضای ۲۰۰متری راه اندازی کند وبه پرورش گل هایی، مانند: حسن یوسف،گیاه بهاری ،بنفشه آفریقایی،اسطوخودس،توت فرنگی،نشا خیار ، به لیموو..اقدام کند.

این فعال اقتصادمقاومتی با استفاده از سیستم آبیاری و دمایی که به وسیله پیام کوتاه هدایت می شود، محیط گلخانه را تحت کنترل دارد و هم اکنون ارزش مادی طرح خود را به ۱۰ میلیون تومان رسانده است.

مهندی علی حاجیان ، مدیرآموزش و پژوهش سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران پس از راه اندازی این گلخانه بازدید لازم را به عمل آورد.

براساس این گزارش علی حاجیان با بیان اینکه این بازدید با توجه به پتانسیل های علمی، عملی، هدایت و حمایت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه کربلاانجام شد، گفت: این بازدیدها براساس برنامه ریزی های ستاد اجرایی آموزش و پژوهش و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به اجرا درمی آید.
gol.2golgol.1
پیمایش به بالا