آینده نگری و برنامه ریزی برای ایجاد کار از ویژگی های اساسی یک کارآفرین

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران ، دیروز عصر کلاس کارآفرینی «دوره مقدماتی» در محل پایگاه علمی ساری برگزار شد.

براساس این گزارش، استاد اسماعیل صادقی کارآفرین استانی درباره شیوه های استفاده از فرصت های اشتغال زایی در استان صحبت کرد.

وی با بیان اینکه جامعه امروز به دنبال نیازهای اصلی خود یعنی خوراک، پوشاک و مسکن است، گفت: در حال حاضر دو نیاز به خوراک و داروی برای خانواده ها از اولویت بیشتری برخورداراست.

KAR.2

صادقی با اشاره به اینکه برای کارآفرینی ابتدا باید هدف آینده را مشخص کنیم، افزود:باید در نظر بگیریم که ۵ ، ۱۰ یا ۱۵ سال بعد در کجا هستیم و چه کاری انجام می دهیم.

وی در تعریف کارآفرینی گفت:فرآیند خلق چیزی باارزش و متفاوت از طریق اختصاص زمان و تلاش کافی همراه با ریسک مالی، روانی و اجتماعی و دریافت ها،پاداش های مالی و رضایت شخصی از نتایج حاصله است.

KAR.4

این استاد دانشگاه با بیان اینکه آینده نگری و برنامه ریزی برای ایجاد کار از ویژگی های اساسی یک کارآفرین است، اضافه کرد:یک کارآفرین باید با علاقه آغاز به کار کند و در ادامه با خواستن و تصمیم واقعی در برابر شکست ها مقاومت کند تا در عمل به موفقیت برسد.

وی بیان کرد:برای انجام هر کاری باید توانمندی خودمان، تخصص لازم ،منابع مالی و نیاز جامعه را در نظر بگیریم.

KAR.3

صادقی با اشاره به اینکه در حال حاضر اقتصاد عنکبوتی در جامعه ما وجود دارد، گفت:اقتصادعنکبوتی به معنای الگوبرداری از شغلی که دارای درآمد بسیارو مورد استقبال مردم است که به این نوع کارآفرینی «درجه سوم» که واقعی هم نیست، می گویند.

این استاددانشگاه با بیان مشکلات کارآفرینی، گفت: یک کارآفرین باید ریسک انجام کار، اشتباهی که ممکن است پیش بیاید،تلاش و زحمت بسیار و رقابت همکاران که گاهی موجب ضرر می شود را باید بپذیرد.

وی بیان کرد:علاقه شرط اصلی برای کارآفرینی و ادامه آن است و با قرارداد خوب، ثبت ایده ها و جاانداختن آن در بین مردم می توانیم کسب و کار خود را رونق دهیم.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری، فراگیران در حاشیه و پایان کلاس نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون کارآفرینی بیان کردند و از سوی استاد راهنمایی شدند.انتهای پیام.ن.ک/

پیمایش به بالا