نشست کتاب خوان ویژه زوج های جوان برگزار شد

در این نشست که سی و ششمین نشست کتاب خوان شهرستان ساری بوده است، ۵ کتاب معرفی گردید و همچنین کارگاه آموزش تحکیم و تعالی خانواده و ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه خانواده خوشبخت توسط روانشناس و مشاور خانم دکتر ماندانا کرد عضو فعال کتابخانه عمومی آزادگان برگزار شد.

کتاب های معرفی شده به شرح ذیل می باشد:

۱.کتاب «راه زندگی (الفبای سعادت خانواده)» نوشته جواد محدثی / ارائه شده توسط زوج جوان: نسترن فیروزیان و بهمن کاظمی کرد آسیابی

۲.کتاب «ارتباط با خانواده همسر» نوشته محسن ایمانی / ارائه شده توسط زوج جوان:آیسان سندگل و رضا خطیبی

۳.کتاب «چقدر با همسرتان تفاهم دارید؟» نوشته آلن و باربارا بیز / ارائه شده توسط سیده راضیه حسینی، کارشناس مامایی

۴.کتاب «رابطه بلوغ عاطفی با سبک های دلبستگی» نوشته مهساسادات باقری فرد / ارائه شده توسط صدیقه السادات باقرپور، مدیر مسئول انتشارات مهوین

۵.کتاب «بهشت زندگی؛ راه و روش داشتن فرزند صالح وسالم» نوشته محمد علی قاسمى / ارائه شده توسط الهام نصرالله پور

شرح کتاب های معرف یشده بدین قراراست:

۱.کتاب راه زندگی (الفبای سعادت خانواده)

هدف مؤلف از تألیف این کتاب، نگاشتن الفبای اولیه زندگی سعادتمندانه بوده و اینکه اثر مورد نظر، راهگشای کامیاب زیستن برای همگان بویژه زوجهای جوان باشد. نویسنده کتاب، کوشیده است با بیانی ساده و خوش فهم و روان، این آداب را به خواننده منتقل کند . این کتاب در ۱۸ فصل تنظیم شده و هر بخش به یکی از آداب زندگی خانوادگی می پردازد.

درگزیده از کتاب آمده است در متون دینی ما، تعالیم زیادی در مورد آداب اجتماعی وجود  دارد آداب مربوط به روابط خانوادگی بخش وسیعی از این آداب را شامل می شود. مثلا خوشرویی، احترام به بزرگترها، صله ارحام، آداب میهمانی و … از جمله این آداب است.

۱.کتاب ارتباط باخانوادهمسر

این کتاب با هدف برقراری روابط حسنه با خانواده همسر جهت جلوگیری از کدورت، ایجاد آرامش، جلوگیری از تخریب روابط و قطع ارتباط با خانواده همسر و تیره شدن روابط زوجین نوشته شد.

در این کتاب با پیامد قطع ارتباط زوج­های جوان با خانواده همسر آشنا می شوید.

اگر میان زن و شوهر ارتباط صمیمی وجود داشته و به ­هم اعتماد داشته باشند، در کلماتشان رنگ محبت می­نشیند و همدیگر را بیشتر دوست خواهند داشت و وقتی عاشق هم باشند، در تمام مراحل زندگی و اموری مانند ساده­زیستی، قناعت و در مشکلات مانند کمبود امکانات و … با هم کنار می­آیند.

دید و بازدید با خانواده از جمله مواردی است که می­تواند یکنواختی در زندگی را از بین ببرد و موجب تنوع در آن شود.

۱.کتاب چقدرباهمسر تفاهم دارید؟

فصل­های این کتاب شامل: صحبت کردن و گوش دادن جنس مخالف، ازدواج، عشق، احساساتی بودن روابط جنسی، پارک کردن و رانندگی، مادرزن و مادرشوهر، مشکلات روانی گفتاری کلامی می­باشد.

این کتاب در این مورد صحبت می­کند که زن­ها موجودات شنیداری هستند ولی مردها دیداری هستند یعنی زن­ها با صحبت کردن و حرف زدن و شنیدن جملات احساس و با صدا عاشق می­شوند، زن­ها در صحبت کردن مهارت بیشتری نسبت به مردها دارند و از دو نیمکره مغز برای صحبت کردن استفاده می کنند. مرد­ها از ظاهر فرد عاشق می­شوند، پس زیبایی و رسیدگی یک زن برای او مهم است. از لحاظ جنسی، مردها مثل یک شعله برق­آسا هستند روشن می شوند، اوج می­گیرند و ناگهان خاموش می­شوند ولی زن­ها مثل ماکروفر هستند، به آرامی گرم و به آرامی خنک می­شوند و تفاوت­های دیگر.

با وجود این تفاوت­­های ذاتی و طبیعی زن و مرد، می­توانیم درک بهتری از هم، و زندگی خوب و کمتر از سوءِ تفاهم را با یکدیگر داشته باشیم.

۱.کتاب بهشت زندگی، راه وروش داشتن فرزند صالح و سالم

این کتاب شامل ۹ فصل: راه و روش داشتن فرزند سالم و صحیح -عشق و خواستگاری- ازدواج و آمیزش- برای فرزندار شدن – بارداری – تولد فرزند – شیر خوردن -اسرار گریه و خواب کودکان – تربیت گام به گام کودک -تشویق و تنبیه کودکان- اشتباهات تربیتی.

در این کتاب آموز‏ه‏ها و دستورات اسلامی از میان آیات و روایات گردآوری و تحلیل شده و مجموعه‏ای از اصول و روش‏های روابط زناشویی، اخلاق خانوادگی، تربیت فرزند را همراه توصیه‏های پزشکی درباره بارداری، تولد و شیر دادن بیان کرده است.

۱.کتاب رابطه بلوغ عاطفی با سبک های دلبستگی

طرد شدن از سوی والدین اغلب بسیار زیان بار است و باعث می شود که کودکان از خود متنفر شوند. بنابراین باید نسبت به رفتار خود و اثرات آن بر کودکان کاملا مراقب بود اما با احساس علاقه یا نگرانی بیش از حد مقابله کرد.

این کتاب شامل ۵ فصل است: کلیات تحقیق- ژیشینه و ادبیات تحقیق – روش تحقیق- یافته ها و منابع تحقیق – بحث و تفسیر نتایج مباشد.

پیمایش به بالا