کارآموزان نخبه مازندرانی رتبه دوم را کسب کردند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، نخبگان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در هفدهمین مسابقات ملی مهارت (National skills)که در استان البرز برگزار شد، با کسب 8 مدال و۸ دیپلم افتخار، در جایگاه دوم کشور قرار گرفتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، با بیان اینکه نخبگان مازندران در قالب ۱۵  رشته در مسابقات ملی مهارت شرکت کردند، گفت:این رشته ها، شامل؛ آجرچینی- تاسیسات الکتریکی  – تبرید و تهویه – ساخت و تولید  –  فناوری مد ( خیاطی)  – کابینت سازی چوبی – لوله کشی و گرمایشی – مکاترونیک- اتصالات چوبی –  آشپزی  – جواهر سازی – رباتیک – فناوری اتومبیل، فناوری اطلاعات، و کنترل صنعتی  است.

d.maharat

رضا گرزین افزود: جوانان نخبه مازندرانی با کسب ۷ مدال طلا در حرفه های مکاترونیک، ساخت و تولید کنترل صنعتی، کابینت ساز چوبی، یک مدال نقره در رشته فناوری مد(خیاطی ) و ۸ دیپلم افتخار در حرفه های تبرید و تهویه، تاسیسات الکتریکی، آشپزی، آجرچینی، لوله کشی و گرمایشی، رباتیک و فناوری اتومبیل موفق به دریافت مقام دوم در کشور شدند.

دبیر کمیته مهارت و کارآفرینی مازندران اضافه کرد: سطح رقابت ها همانند دوره های گذشته بسیار نزدیک بود و استان های اصفهان، تهران، زنجان، همدان و مرکزی با تمام پتانسیل خود در این مسابقات شرکت کردند .

وی در ادامه با توجه به قدمت ۴۵ ساله این مسابقات و اهمیت و جایگاه آن تصریح کرد: مسابقات ملی مهارت معیار سنجش و عیار آموزش های فنی و حرفه ای استان ها است .

شایان ذکر است،مهارت آموزان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در هردوره در جایگاه نخست تا سوم کشور قرار می گیرند که به شکر خدای متعال در سال گذشته نیز موفق به کسب مقام نخست در کشور شدند و تنها مدال کشور در مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۵ برزیل برنز بوده که توسط کارآموز مازندران کسب شد.روابط عمومی /

پیمایش به بالا