صادرات محصولات زیست فناوری تا سال آینده ۶برابر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص هدف ستاد توسعه زیست فناوری، بیان کرد: صادرات تا سال ۹۲۲ برای محصولات زیست فناوری حدودا ۲۰۰ میلیون دلار بود که قصد داریم این میزان صادرات را تا سال ۹۶ تا ۶ برابر افزایش دهیم.

وی با اشاره به وابستگی ایران به واردات محصولات زیست فناوری، بیان کرد: رشد واردات محصولات زیست فناوری در کشور از سال ۸۸ تا ۹۱ حدود ۱۳۰ درصد بود که این عدد نگران کننده و نشان دهنده رشد وابستگی ایران به واردات بود از این رو سعی کردیم در این چند سال خلاء موجود را رفع کنیم.

قانعی در خصوص تهیه نقشه دانشی در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه ستاد توسعه زیست فناوری مرجع اصلی سیاستگذاری، برنامه ریزی و راهبری برنامه های این حوزه است تصمیم گرفته ایم نقشه دانشی تهیه کنیم تا تمام حوزه های مربوط به زیست فناوری را احصا کنیم و در تمام ابعاد رشد دهیم.

وی اضافه کرد: رشد ۶ برابری صادرات محصولات زیست فناوری را از سال ۹۲ پیگیری کرده ایم و امیدوار هستیم تا سال آینده اهداف مورد نظر ستاد در این حوزه محقق شود.مهر/

پیمایش به بالا