همایش «نیما، زبان و شعرطبری» در مازندران برگزار می شود

مسئول واحدشعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران درگفت و گو با ایسنامازندران، گفت: نخستین همایش «نیما،زبان و شعرطبری»در روز ۱۳ دی ماه سال جاری به مناسبت وفات نیمایوشیج«علی اسفندیاری» پدرشعر معاصر ایران در شهرستان نور برگزار می شود.

منصور علی اصغری افزود:ازاعضای هیئت علمی، استادان دانشگاه مازندران،پژوهشگران ادبیات بومی و اقشارمختلف مردم برای شرکت در این همایش دعوت می شود.

 علی اصغری با اشاره به اینکه همایش «نیما، زبان و شعر طبری»برای نخستین بار به بررسی اشعار طبری نیما یوشیج می پردازد، افزود:نیما دارای ابعاد ناشناخته بسیاری است که کمتر به آن ها پرداخته شده است .

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای نخستین بار کتاب نیمای طبری را به چاپ رساندم ، اضافه کرد:در این کتاب به بررسی موضوعی اشعار طبری نیما پرداختم.

رئیس کمیته علمی همایش «نیما،زبان و شعرطبری»با اشاره به اینکه زبان طبری در حال نابودی است،افزود:در واقع هدف ما از برگزاری همایش تلنگری به قشر پژوهشگر و اعضای هیئت علمی است تا به زبان طبری بپردازند.

علی اصغری با بیان اینکه برگزار شدن همایش «نیما،زبان و شعر طبری»و رسانه ای شدن آن علاوه بر تلنگر به قشر پژوهشگر سبب افزایش آگاهی عموم جامعه هم می شود،گفت:از رسانه ها می خواهیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر اقشار مختلف جامعه با ما همکاری کنند.

مسئول واحد شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران با اشاره به اینکه دبیرخانه همایش مدتی است راه اندازی شده است،افزود:برای راه اندازی دبیرخانه دایمی نیاز به همکاری اقشار تحصیلکرده و مسئولان داریم و در صورت اجرایی شدن آن قصد داریم که با موضوع شعر و ادبیات بومی باشد.

 ایسنا/

پیمایش به بالا