لینکدین در روسیه فیلتر می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، دادگاهی در مسکو با اظهار اینکه این شبکه اجتماعی به نقض قوانین امنیتی جمع‌آوری داده‌های محلی می‌پردازد، دیروز (پنج‌شنبه) رای به فیلتر شدن لینکدین داد. البته این شرکت می‌تواند تقاضای دادگاه تجدیدنظر کند.

این ممنوعیت از قوانین جدیدی ریشه می‌گیرد که سال گذشته توسط قانونگذاران روسیه برای ذخیره مجموعه داده‌های شخصی شهروندان این کشور بر روی سرورهای بومی تصویب شده‌اند.

اگرچه دولت روسیه مدعی شده این قوانین از اطلاعات در برابر هک‌های اینترنتی مانند هک سایت لینکدین در سال ۲۰۱۲ محافظت می‌کند، اما برخی بر این باورند که این امر می‌تواند به دولت در دستیابی به اطلاعات کاربران در شرکت‌های بین‌المللی کمک کند.

روسیه اکنون تلاش دارد که نرم‌افزار دولتی را جایگزین کرده و مایکروسافت را برای تبانی با دولت آمریکا بدنام کند.

حدود پنج میلیون از ۴۶۷ میلیون کاربر لینکدین در روسیه هستند و این شرکت در بیانیه‌ای اظهار کرده که تصمیم دادگاه روسیه، مسدود ساختن دسترسی میلیون‌ها عضو در این کشور است که از این سایت برای گسترش شغلشان استفاده می‌کنند.

لینکدین در پاسخ به این رای، اظهار تمایل کرده که با گروه دیده‌بان مخابراتی روسیه (Roskomnadzor) در این باب گفتگو کند.ایسنا/

پیمایش به بالا