نباید در تجلیل از نخبگان قرآنی و ورزشکاران تفاوتی وجود داشته باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر امروز در نشست صمیمی و تجلیل از منتخبان مازندرانی سی‌ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اظهار کرد: قرآن کریم سد محکمی در مقابل توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان بوده است و باید از ظرفیت نورانی آن در جوامع اسلامی و جهان بشریت استفاده کرد.

وی خدمت به قرآن کریم را افتخار و توفیق الهی دانست و افزود: همه انبیا، اولیا و امامان معصوم شهید راه قرآن کریم و معارف الهی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه قرآن کریم به آسانی به‌دست ما نرسیده و برای آن هزینه‌های زیادی پرداخت شد، تصریح کرد: امروز حفظ ولایت فقیه و قرآن کریم وظیفه همه مسؤولان و فعالان قرآنی است.

علیزاده با تاکید بر اینکه انتظار داریم فعالان قرآنی مردم را با معارف قرآنی و الهی آشنا کنند، ادامه داد: تربیت نیروهای مومن و انقلابی با تأسی از قرآن کریم تحقق پیدا می‌کند و باید نیروهای جوان و قرآنی در متن جامعه به‌کارگیری شوند.

وی تربیت نیروهای مومن، ولایی، انقلابی و قرآنی را نیاز روز جامعه دانست و اضافه کرد: فعالان و نخبگان قرآنی مخاطبان اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری در تربیت نیروهای ولایی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه حضور مقام معظم رهبری در محافل و مجالس قرآنی بیشتر از دیگر جلسات است و این مسئله اهمیت موضوع را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: خروجی فعالیت مؤسسه‌های قرآنی و هیأت‌های مذهبی باید تقویت و حمایت از ولایت فقیه و جمهوری اسلامی باشد.

علیزاده با تاکید بر اینکه نیازی به مراسم‌های عزاداری و محافل قرآنی سکولار نداریم، عنوان کرد: عدم برگزاری جلسات هماهنگی و مشورتی در خصوص مسابقات قرآنی یک ضعف به‌شمار می‌رود که از سال جاری این نقص برطرف و شرایط برای افتخارآفرینی هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان مازندرانی در مسابقات سراسری قرآن کریم فراهم می‌شود.

وی بر بیان و ترویج فرهنگ وقف در محافل قرآنی از سوی نخبگان قرآنی تاکید کرد و افزود: موقوفات مرتبط با فعالیت‌های قرآنی در استان بسیار اندک است و فعالان قرآنی در این راستا می‌توانند تلاش بیشتری انجام دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران قهرمان‌ترین قهرمانان را نخبگان قرآنی دانست و گفت: در تجلیل از نخبگان قرآنی و ورزشکاران و فوتبالیست‌ها نباید تفاوتی وجود داشته باشد بلکه فعالان قرآنی مستحق بیشترین تجلیل‌ها و پاداش‌ها هستند.فارس/

پیمایش به بالا