حمایت استانداران از سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش فناوری اطلاعات افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،مرتضی براری افزود: امروز در کشورهای توسعه یافته دنیا، بیشترین درآمدها و ارزش افزوده مربوط به بخش خدمات بویژه در بخش فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به نقش دانشگاه ها برای خلق ثروت با استفاده از ظرفیت های بخش فناوری اطلاعات، گفت: دانشگاه های نسل جدید باید مرکز ثقل تولید ثروت باشند.
براری اظهارکرد: قزوین با داشتن ۱۳۶ هزار دانشجو و رتبه دوم کشور، به لحاظ تراکم جمعیت دانشجویی می تواند استانی پیشتاز در تبدیل ثروت از حوزه فناوری اطلاعات باشد.
وی اضافه کرد: اگر در این استان به استفاده از ظرفیت های حوزه فناوری اطلاعات اهتمام جدی وجود داشته باشد، سبد درآمدی جدیدی برای قزوین با ظرفیت حداقل ۱۵هزار میلیارد ریال ایجاد می شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز تعداد گوشی های همراه در قزوین از جمعیت این استان بیشتر است، افزود: باید از ظرفیت این ابزارهای ارتباطی برای خلق ثروت در این استان استفاده کرد.
براری با بیان اینکه با بهره گیری از فناوری اطلاعات و استفاده از ظرفیت فضای مجازی می توان به گردشگری قزوین رونق بخشید و تعداد گردشگران این استان را به ۲ برابر افزایش داد، افزود: در همین رابطه می توان با ساخت نرم افزارها و راه اندازی اینترنت پرسرعت بی سیم در توقفگاه های آزادراه های استان، مسافران عبوری را به بازدید از آثار تاریخی، طبیعی و تفریحی قزوین جذب کرد.
این مسئول گفت: در حال حاضر قزوین سهمی از یکصد هزار خودروی عبوری از سطح آزادراه های این استان در حوزه گردشگری ندارد در حالی که با اجرای برنامه های یاد شده می توان این رویه را تغییر داد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سطح استان ها باید با حمایت استانداران و مدیران دستگاه ها، حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش فناوری اطلاعات را شاهد باشیم تا سهم درآمدهای استانی از این حوزه را افزایش دهیم.ایرنا/

پیمایش به بالا