به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری از مازندران،،کیومرث مقصودی کارشناس مهندسی برق قدرت از دانشگاه علوم و فنون مازندران است.

وی دستگاهی با عنوان آمبوبگ هوشمند را طراحی و ساخته  که با قابلیت تنظیم تعداد و حجم تنفس، امکان رسیدن اکسیژن به بیمار در زمان طولانی را فراهم می‌آورد و از طرفی اکسیژن‌رسانی به بیمار به صورت ریتمیک «وزنی» و براساس یک الگو یا منحنی اصولی دم و بازدم صورت می‌گیرد.

photo 2017 03 13 16 44 44 1

این طراح قابل حمل بودن، حجم کم ،سیستم خودکار که در افزایش سرعت کار با دقت بالا کارآمد است ،وجود هشدار که اختلالات کار سیستم را اعلام می‌کند را از قابلیت‌های دیگر دستگاه آمبوبگ هوشمند عنوان کرد.

مقصودی درباره اهمیت استفاده از آمبوبگ هوشمند در بیماران گفت:با توجه به اینکه در مراحل احیای قلبی –ریوی و حفظ راه هوایی دارای اولویت است ،بنابراین هر اقدامی در جهت تسهیل امر احیا و بازگرداندن زندگی به بیمار کمک کننده است.

این طراح معتقد است که با استفاده صحیح و اصولی از سیستم آمبوبگ هوشمند می‌توان جان تعداد بسیاری از بیماران را نجات داد، علاوه بر این محافظ پرسنل در مقابل تأثیر اشعه دستگاه های بیمارستانی و جایگزین مناسبی برای بیمارانی که ممنوعیت استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی را دارند،است.

انتهای پیام/