والدین به خاطر درآمد بیشتر،فرزندان را مجبور به انتخاب رشته یا شغل نکنند

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،سوگند پناهنده به همراه دوستش مریم رضایی موفق به ساخت الیاف طبیعی با استفاده از نانو برای جلوگیری از تعریق پا شدند.

پدر سوگند پناهنده در پاسخ به سئوال خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران مبنی براینکه والدین برای تشویق فرزندان به منظور پیاده سازی ایده ها چه کاری باید انجام دهند،گفت: والدین ابتدا درس فرزندان را در اولویت قرار دهند و در کنار آن حمایت مالی و معنوی لازم راداشته باشند تا بچه ها مشتاقاته کارشان را ادامه دهند.

محمدرضا پناهنده با بیان اینکه در کنار حمایت مالی،همیشه  در جریان مراحل کار دخترم هستم،افزود:گاهی حمایت معنوی والدین برای ایجاد انگیزه در فرزندان بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه والدین باید سعی کنند با فرزندان همگام و همدل باشند،اضافه کرد:اگر مخالفتی با اقدامات فرزندان دارند به صورت معقولانه و با دلایل مطرح کنند.

پناهنده با بیان اینکه والدین نباید به خاطر درآمد بیشتر،فرزندان را مجبور به انتخاب رشته یا شغلی که دوست ندارند، کنند،گفت:انتخاب رشته و شغل براساس علاقه و استعداد سبب باروری و ایجاد انگیزه برای زندگی بهتر در فرزندان می شود.

پناهنده بیان کرد:رسانه ها به ویژه صداو سیما در افزایش هوش و استعداد کودکان و نوجوانان بسیار نقش دارند و با پخش برنامه هایی که سبب آگاهی بخشی خانواده ها در این زمینه  می شود، بسیار مؤثر هستند.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا