برگزاری دهمین دوره مسابقات ملی روباتیک دانش آموزی با همکاری سازمان ملی یونسکو

میثم سیفی با بیان اینکه دهمین دوره مسابقات ملی روباتیک دانش آموزی با همکاری سازمان ملی یونسکو و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می‌شود، گفت: استانداری، اداره کل آموزش و پرورش و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری مازندران با ما همکاری دارند.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه بیش از هزار تیم در این دوره از مسابقات حضور دارند، افزود: تیم‌های ۷۰ شهرستان در این دوره از مسابقات در محل مجتمع امامت و غدیر سپاه کربلا مازندران به رقابت می‌پردازند.

سیفی بیان کرد:مسابقات ملی رباتیک دانش آموزی با هدف توسعه فناوری‌ها و کسب و کارهای دانش‌آموزی، گسترش خلاقیت های دانش آموزی آمیخته با بازی و مسابقه با ربات‌های ساخته خودشان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مسابقات نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه، افزایش خلاقیت و استعدادهای دانش‌آموزی دارد، خاطرنشان کرد: از همین استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزی می‌توان در آینده برای انجام کارهای بزرگ و رفع نیازهای جامعه در تمام حوزه‌های فناوری استفاده کرد.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران افزود: رشته‌های رباتیک، چرتکه، موشک آبی، پل ماکارونی، آزمایشگاه، مزرعه فکر در بخش مسابقات و هوافضا، آموزش مبتنی بر پرینتر سه بعدی، ماشین‌های سوخت شیمیای وجادوی طبیعت در بخش نمایشگاهی از محورهای دهمین دوره مسابقات ملی روباتیک دانش آموزی است.

وی افزود: نماینده سازمان ملی یونسکو، نماینده معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار، رییس پارک علم و فناوری، مدیرکل آموزش و پرورش، مسئول سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران و … در مراسم اختتامیه حضور دارند.

پیمایش به بالا