اجرای طرح پژوهشی جداسازی جوهر از کاغذ استفاده شده

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،مسئول پژوهشکده علوم و فناوری مهندسی سراج در گفت‌و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا با این نهاد همکاری دارند،گفت:برنامه اصلی پژوهشکده در حوزه پژوهش و فنی آموزشی است.

سیدکمیل موسوی با اشاره به اینکه پژوهشکده علوم و فناوری مهندسی سراج ۸ سال پیش با ترکیب دانشجویان هسته علمی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل فعالیت خود را آغاز کرد،افزود:با توجه به اینکه پژوهشکده وابستگی مالی به هیچ نهادی  ندارد به همین دلیل دانشجویان برای تأمین هزینه فعالیت‌های پژوهشی خودشان،کلاس های آموزشی برگزار می کنند.

موسوی بیان کرد: توانمندی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در سطح خوبی قرار دارد و در سال گذشته ۴۰۰نفر زیر نظر این دانشجویان ،آموزش های تخصصی و معتبر دیدند.

photo 2016 10 15 12 40 02 300x225

وی با بیان اینکه هسته علمی مکانیک گرایش سیالات در حوزه فعالیت‌های پژوهشی با همکاری ۱۵ نفر از دانشجویان موفق به ساخت نخستین  محصول با عنوان آب‌نمای لامینار یا نازل لامینار شد،گفت:این پروژه پس از تلاش چند ساله دانشجویان بسیجی،هم اکنون از مرحله ساخت نمونه آزمایشگاهی گذشته و در مسیر تولید نمونه برای ساخت صنعتی است؛ ساخت نمونه مشابه داخلی با قیمت بالا ونایاب یا کمیاب است .

موسوی با اشاره به اینکه هسته علمی رشته عمران پژوهشکده علوم و فناوری مهندسی سراج مشغول امکان سنجی دو پروژه با عنوان ساخت محصولات با بتن فروسیمانی و بتن با آب دریااست،افزود:اقدامات  پژوهشی و ترجمه مقالات مربوط به این دو پروژه در حال انجام است، هسته علمی رشته برق هم مشغول کار بر روی ساخت ” کن ست ” است.

مسئول پژوهشکده علوم و فناوری مهندسی سراج با بیان اینکه در هسته علمی شیمی گرایش مواد با راهنمایی  دکتر امینی راد طرح پژوهشی تولید کاغذ سفید از کاغذ جوهری  از حدود ۴ سال پیش آغاز شده است،گفت:در حال حاضر ۹۵ درصد جداسازی از روی کاغذ مستعمل و جوهری پیش رفت و در حال مطالعه و پژوهش برای ادامه مراحل کار هستند.

photo 2016 10 15 13 19 24 288x300

موسوی با اشاره به اینکه در حال حاضر ثبت نام از علاقمندان به شرکت در کلاس های نرم افزار مهندسی با هدف افزایش دانش نرم افزاری و مهارت عملی دانشجویان آغاز شده است،افزود:کلاس‌های آموزشی پژوهشکده علوم و فناوری سراج با حضور اساتید توانمند و هزینه مناسب برگزار می شود.

انتهای پیام/

پیمایش به بالا