بانوان کارآفرین در مازندران تسهیلات دریافت می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی به نقل از ایسنا مازندران، رضا گرزین در نمایشگاه مازنی سره در مکان نمایشگاه های بین المللی مازندران در قائم شهر، با بیان اینکه نیمی از گروه های هدف در بحث بانوان در بخش شهری روستایی و مناطق آسیب پذیر خلاصه می‌شود، اظهار کرد: در این راستا آموزش‌های متعددی را برای بانوان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بانوانی که در بخش آموزشی با مشکل رو به رو هستند و از طریق کمیته امداد و بهزیستی معرفی می شوند اداره کل فنی و حرفه ای استان به ارائه آموزش  در حوزه های مختلف می‌پردازد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه‌ای که با بانک کار آفرین امید منعقد شد، بانوانی که این طرح را ارائه دهند به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند و بانک می‌تواند از ۱۰ تا۳۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ بهره پایین در اختیار انها قرار دهد.

گرزین افزود: اگر بانوان کارآفرین بخواهند از تسهیلات پشتیبان برای ارائه خدمات بهتر  استفاده کنند و افرادی را نیز زیرپوشش بیمه ای قرار دهند بر مبنای توافق‌های اولیه، بانک کارآفرین امید می‌تواند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به آنها بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: اداره کل فنی حرفه ای مازندران سالانه تعهدات آموزشی متعددی در روستا، شهر، پادگان، زندان‌ها و صنایع را در دستور دارد و برای توانمندی دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز آموزش هایی ارائه می شود.

گرزین افزود: در بخش دولتی در سال ۹۵ حدود ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ساعت در مازندران تعهد آموزشی وجود داشت که پیش بینی می شود بیش از این مقدار تعهد تا پایان سال انجام شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مازندران افزود: همچنین در بخش خصوصی ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت تعهد وجود داشت که در این بخش نیز موفق عمل شده است.

وی گفت: این آمار بر اساس معیار تطابقی به نفر در بخش دولتی ۳۰ هزار نفر و در بخش خصوصی و آموزشگاه های آزاد ۴۰ هزار نفر زیرآموزش قرار می گیرند که بیش از ۷۰ هزار نفر آموزش در حال انجام است. این میزان در مقایسه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با تعداد ۶۸ هزار نفر با افزایش دو هزار نفری در بحث اموزش همراه بوده است.

وی این اقدامات را برای توانمندسازی هرچه بیشتر افراد در راستای کار افرینی و خودکفایی اقتصاد مقاومتی مهم ارزیابی کرد.

پیمایش به بالا