استفاده از زالو به عنوان درمان اصلی بیماری ها در روسیه /لزوم حمایت مسئولان از طرح پرورش زالو

به گزارش خبرنگارسازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،مهران یعقوبی سابقه ۵ سال همکاری با پزشکان مختلف درباره طب سنتی و زالو درمانی دارد.

این کارشناس ارشد شیلات در گفت و گو با خبرنگار مابا بیان اینکه براساس دستورات طب سنتی خون آلوده در انسان سبب بیماری می‌شود،گفت: عملکرد بدن انسان که همانند ماشین در حال فعالیت، به خون سالم برای حرکت نیاز دارد.

وی افزود: سه روش برای جابجایی خون  که یکی از آن‌ها حجامت است، وجود دارد که شامل؛ حجامت، فصد (رگ‌زنی) و زالو درمانی است.

وی با بیان اینکه در درمان به شیوه فصد یا (رگ زنی) رگ مورد نظر در قسمتی از بدن بیمار که دچار مشکل است، زده می‌شود، اضافه کرد: با این اقدام خون کثیف خارج و فرد بیمار بهبود می‌یابد.

این محقق با اشاره به اینکه از زمان قدیم، شیوه زالودرمانی برای بیرون کشیدن خون آلوده بیمار استفاده می‌شد، گفت: پس از مدتی علم پزشکی به این دستاورد رسید که زالو آنزیم‌هایی ترشح می‌کند که معروف ترین آن‌ها هیرودین است.

یعقوبی با بیان اینکه اسم علمی زالو (هیرودو) است، افزود: هیرودین یا همان آنزیم ترشح شده از زالو خاصیت رقیق کنندگی خون دارد.

این مدرس زالودرمانی با اشاره به اینکه کشور روسیه سابقه ۱۰۰ساله در زمینه درمان بیماری ها از طریق زالودرمانی دارد،افزود:در این کشور به صورت تخصصی  برروی درمان بیماری های مانند دیسک کمر،سکته، فلج اطفال کار کرده اند.

عضوسازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران بیان کرد:در حال حاضر روسیه ۹۵ محصول از زالوبا عنوان انواع کرم،اسپری،قرص و ..تولید و به بازار عرضه می کند.

یعقوبی در ادامه با اشاره به شرکت در دومین همایش بین المللی زالو درمانی در روسیه ،گفت:در این همایش ۹۰ کشور دنیا به منظور آشنایی با زالو و درمان بیماری ها از طریق این موجود زنده شرکت کرده بودند.

این مدرس زالودرمانی با اشاره به بازدید خود از کارگاه های پرورش زالو در روسیه،گفت:مراکز بزرگی به منظور اشتغال زایی جوانان در کشور روسیه وجود داردو ۹۰ کشور در حال کار برروی زالودرمانی هستند.

یعقوبی با بیان اینکه پس از شرکت در دومین همایش بین المللی زالودرمانی مدرک رسمی این رشته را دریافت کردم،اضافه کرد:درکشور روسیه زالودرمانی به عنوان درمان اصلی بیماری ها شناخته شده است ، در حالی که طب سنتی ایران به عنوان درمان مکمل به این درمان نگاه می کند.

این مدرس با اشاره به اهمیت و لزوم توجه به زالودرمانی در ایران،گفت:از مسؤولان می خواهم تا از طرح پرورش زالو در کشور حمایت کنند.انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا