دانشجویان در فضای پرسشگری و نقد جامعه حضور داشته باشند

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،استاندار مازندران در مراسم روز دانشجو که امروز در محل مجتمع پیامبراعظم دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد،با تأکید برحضور دانشجویان در جاهایی که فضای پرسشگری و نقد وجود دارد،گفت: همان طور که امام راحل فرمودند دانشگاه مبدأتحولات است  ،اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه هم اصلاح می شود این ها جملات گران بهایی هستند که باید مورد توجه قراردهیم.

ربیع فلاح جلودار با بیان یاد و خاطره شهدای دانشجو،افزود: دانشجویان در روزهای تاریک کشور برای آزادی خواهی و مبارزه با استکبار در خون خود غلتیدند وما همه ساله در روز دانشجو پس از گذشت ۶۰ سال برای بزرگداشت آنان دورهم جمع و پیرو آنان هستیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه دانشجویان جایگاه بزرگی دارند،افزود:دانشجویان در روزهای سخت پیش و پس از پیروزی انقلاب و دفاع مقدس پیشگام بودند.

فلاح با بیان اینکه فضای دانشجویان امروز با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست،اضافه کرد:در آن زمان دانشجویان حق اظهارنظر نداشتند و در فضای جامعه رعب و وحشت وجود داشت.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه برای بیان مسایل سیاسی و هم اندیشی دانشجویی به صورت پنهانی و دور از شهر این کار را می کردیم، گفت: پیشگامی انقلاب با دانشجویان است، در ماه های پیش از انقلاب به دلیل حضور نیروهای ستمگر شاه در جامعه فضای سخت و شکننده ای حاکم بود.

وی بیان کرد:در دوران کنونی دانشجویان باید موقعیت و جایگاه خود را بشناسند و انتظاری که از مسئولان از آن ها دارند را انجام دهند.

فلاح با اشاره به فعالیت و تلاش خود در ساعت غیردرسی زمان دانشجویی ،افزود:در حال حاضر  دانشجویان شرایط مناسبی دارند و به لطف انقلاب موقعیت خوبی حاصل شده که باید دانشجویان استفاده کنند.

استاندار مازندران با تأکید برحضور دانشجویان در جاهایی که فضای پرسشگری و نقد وجود دارد،گفت: همان طور که امام راحل فرمودند دانشگاه مبدأتحولات است  ،اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه هم اصلاح می شود این ها جملات گران بهایی هستند که باید مورد توجه قراردهیم.

وی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پس از انقلاب را اقدام بزرگی عنوان کردو افزود:دانشجویان به دومقوله آزادی و استقلال که دارای جایگاه بااهمیتی است، توجه کنند امروز هیچ کشوری که استقلال حکومتی داشته باشد نمی بینیم .

فلاح با بیان اینکه در موضوع برجام علیرغم همه مشکلات که نگذاشتند به حق خود دست پیداکنیم ولی دیدید که دیپلمات های ایران چطور در برابر ۵قدرت دنیا ایستادند،خاطرنشان کرد:امروز اجازه هیچ مذاکره درباره مسایل سیاسی به بیگانگان نمی دهیم و در اوپک ایران حرف اول را می زند.

وی با اشاره به اینکه قدرت و توان ناشی از مقاومت مردم و شما دانشجویان است، جامعه ما امروز نیاز اساسی به شما دارد،تصریح کرد:ما مشکلات دانشجویان را می دانیم و به عنوان دولت تدبیرو امید پیگیر انتظارات هستیم؛نمی خواهیم بگوییم همه مشکلات حل شده است ولی نیاز به انصاف در این کار داریم.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا