برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران تجلیل شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،محسن آسوری یک‌شنبه شب در نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران که در پژوهشکده شمال انستیتو پاستور کشور برگزار شد، اظهار کرد: پژوهشکده شمال انستیتو پاستور کشور با شعار تجمیع منابع برای همه و استفاده از مدل مدیریت شبکه‌ای و مجازی با تأکید بر توان بخش خصوصی به فعالیت‌های گسترده مشغول است.

وی افزود: این پژوهشکده از سال ۱۳۷۳ با تلاش گروهی از خیران شهرستان آمل در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع آغاز به کار کرده و در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تولیدی، تشخیص تخصصی، مرکز رشد و رایانش زیستی به پنج استان مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و اردبیل در شمال کشور خدمات می‌دهد.

رئیس پژوهشکده شمال انیستیتوپاستور ایران با اشاره به اینکه انستیتوپاستور ایران علاوه بر آمل، در تهران، شمیران، کرج و اکینلوی همدان به ارائه خدمات مختلف مشغول است، تصریح کرد: جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی استان مازندران برای نخستین بار توسط پژوهشکده شمال با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش استان مازندران با حمایت و هدایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

این مسؤول با اعلام اینکه برگزاری نخستین‌بار این طرح با سختی‌هایی همراه است، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح، ترویج زیست فناوری در جامعه و حمایت از دانش‌آموزان علاقمند و مستعد در این حوزه است.

آسوری با بیان اجرای این طرح بین دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا پایان متوسطه سطح استان مازندران، تصریح کرد: امید داریم با حمایت‌ مسؤولان استانی، مدیران شهرستانی آموزش و پرورش و مشارکت مدارس و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در شهرستان‌ها دانش‌آموزان علاقمند و توانمند در رشته‌ زیست‌فناوری شناسایی شده و با آموزش‌های نظری و عملی مهارت‌های لازم را کسب کنند و بتوانند در توسعه استان برای آینده نزدیک نقش مؤثری ایفا کنند.

رئیس پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران خاطرنشان کرد: برگزیدگان نخستین جشنواره زیست فناوری دانش‌آموزی مازندران آذر ماه سال جاری در جشنواره ملی به میزبانی تهران که از سوی ستاد توسعه زیست فناوری برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.فارس/

پیمایش به بالا