راه اندازی پایگاه پژوهشی در آموزش و پرورش مازندران

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران، محمد قنبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در مدارس پژوهش محور تمام اولویت های پژوهشی دیده شده است، افزود: افزایش تعداد مدارس پژوهش محور در استان مازندران مدنظر است.

وی با اعلام اینکه ایجاد پایگاه پژوهشی آموزش و پرورش برای نخستین بار در مازندران صورت گرفته است، اظهار کرد: ۱۵۹۸ گزارش اقدام پژوهشی در مازندران صورت گرفته است که نشان دهنده افزایش ۶۰ درصد در فعالیت های پژوهشی آموزش وپرورش استان است.

قنبری با اشاره به اینکه برابر قانون، یک درصد اعتبارات دستگاه به امر پژوهش اختصاص می یابد، عنوان کرد: رسالت اصلی دانشگاه ها پژوهش است اما در سال گذشته سه فرهنگی مازندران در کنار پژوهشگران برجسته دانشگاهی تجلیل شدند.

 وی با بیان اینکه اولویت های پژوهشی در آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: پژوهش در دو سال اخیر در برنامه های آموزش و پرورش از توجه ویژه ای برخوردار شده است.

معاون پژوهشی و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه تعداد کل مدارس ۳۹۲۹ واحد در استان است، افزود: به همراه مدارس ضمیمه مجموع مدارس مازندران ۴۹۰۷ مدرسه است که تعداد ۲۱هزار و ۳۶۲ کلاس درس را شامل می شود.

وی با بیان اینکه تعداد کل دانش آموزان مدارس مازندران ۴۶۴ و ۲۱۶ نفر است که البته با آمار استثنایی و بزرگسال و نوآموزان پیش دبستانی این تعداد ۵۰۸هزار و ۱۶۲ نفر را شامل می شود.ایسنا/

پیمایش به بالا