مشکل بانکی سبب وقفه در کار تنها تولیدکننده دستگاه اهداف پروازی دوبل در کشور شد

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،یک تولیدکننده صنعتی با بیان اینکه از سال ۷۰ مجوز تولید لوازم ورزشی، صید و شکار از اداره صنایع وقت مازندران گرفته ام ، گفت: از همان زمان به انبوه سازی این وسایل پرداختم و در سال ۷۱ چند کالای تولیدی ما به کشورهای دیگر صادر شد.
سیدامیرخاکزادیان با اشاره به تولید ۳۵ قلم کالای تولیدی ، که مشابه داخلی ندارد، افزود : حتی مشابه تولیدات ما در ایران وجودندارد، یا مشابه خارجی آن با کیفیت بسیار پایین تر ،قیمت بالاتری از نمونه های ما به فروش می رسد.
این فعال اقتصادی با بیان اینکه تنها تولیدکننده دستگاه اهداف پروازی دوبل در کشور هستیم ، اضافه کرد : خط تولید ۵ نمونه از سلاح بادی ورزشی کاملا بومی برای نخستین بار در کشور سال‌هاست که آماده بکار است و حتی یک نمونه آن در سال‌های اخیر در نمایشگاه اداره صنعت، معدن و تجارت مفقود شد که اصلا پیگیری را لازم ندانستم چون نمونه بهتری آماده کردیم اما محمد پور «رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت» که نمونه قبلی را ندیده بود، هیچ علاقه ای برای دیدن نمونه جدید هم ندارد .
IMG 6652
خاکزادیان با اشاره به اینکه قبل از دریافت تسهیلات در سال ۸۵ اقدام به ایجاد خط تولید سلاح کرده بودم، گفت: با تشویق دولت برای خود اتکایی کشور و افزایش تولید در دوران تحریم اقدام به دریافت تسهیلات زودبازده در سال کردم که از همان اول بلای جان من و تولیداتم شد .
این تولیدکننده با بیان اینکه کارشناس بانکی درخواست زیرمیزی برای سرعت بخشیدن به روند دریافت وام کرد ولی نپرداختم، افزود:پس از دریافت وام ، بانک با دلایل خود ساخته از تقسیط وام آنقدر سر باز زد و کارشکنی کرد و گفت: اسامی ماشین آلات با فاکتور همخوانی ندارد که به تمام تولیدات ما در بازار لطمه خورد.
 وی افزود: از سر نا آگاهی برای رضایت بانک های ربوی از سرمایه نقد اندک خود ۳۰ میلیون دیگر را به خرید ماشین آلات اختصاص دادم به خیال اینکه با این کار  هم دهن بانک بسته می شود هم کارگاه تجهیز می شود و از سوی دیگر در آن زمان مورد تهدید نظامی هم قرار گرفته بودیم که عملا کارگاهم را برای تولید قطعات نظامی هم آماده تر کردم.
خاکزادیان بیان کرد: کارشکنی بانک و اتلاف وقت موجب ایجاد مشکلات دیگری مانند  بیمه و لطمه به آبروی و اعتبارم در بازار ایران شد.
وی گفت: بانک با عدم همکاری موجب شد سرمایه در گردش به ما ندهند و مدت ۵ سال این وضعیت را تحمل کردم و پس از آن به دلیل مشکلات مالی روی خط تولید پارچه کشیدیم و کار را از روی ناتوانی مالی تعطیل کردیم و کارگران متخصص که برای آموزش آن‌ها بسیار هزینه کرده بودم نیز بیکار شدند .
این تولیدکننده لوازم تخصصی تیراندازی ورزشی  با اشاره به اینکه تازه بعدها فهمیدم که همکاری نکردن با کارشناس بانکی سبب گزارش دهی نادرست شد، افزود:طی مکاتباتی که با کارشناسان استانداری ، بازرسی ، اطلاعات و..انجام دادم، آن ها از کارگاه من بازدید کرده و اعلام کردند یکی از کارخانجات فعال استان همین واحد است و اعلام کردند بانک اشتباه می کند و دو مصوبه از کمیته حمایت قضائی و هیات دولت موجود است که بانک باید براساس شرایط قرارداد عمل می کرد ولی این کار را با قدرت شخصی انجام نداد.
وی با بیان اینکه پیش از دریافت تسهیلات با شرکت های بزرگ کار می کردم ،گفت: محیط کارخانه اجاره ای بود و چندین نفر مشغول به کار بودیم اما با همان شرایط خوب کار و تولید می شد .
خاکزادیان افزود: بانک با توجه به تخلفات مکرر سال‌ها بعد همان تقسیط را با درصد نزول بسیار بالا و جرایم سنگین  انجام داد.
این فعال اقتصادی بیان کرد: هنوز تولیداتم در جهان به روز است اما بانک مانع تولید در زمان تحریم بوده و دادگستری هم عاشق مدارک و اسنادی است که بانک بلد است آن را تقدیم دادگاه کند و اکثر تولید کنندگان حتی نمی دانند قرارداد بانکی چطور تنظیم می شود و معمولا قرارداد ها را ننوشته و نخوانده امضا می کنند. 
وی گفت : توانایی اشتغال برای حداقل ۴۰ نفر را داریم اما مدیران استان ضعیف عمل می کنند و دارند واردات آسان را از مناطق آزاد جایگزین  تولیدات قبلی ما می کنند که خودشان آن را نابود کرده اند.انتهای پیام:ن.ک/
پیمایش به بالا