پژوهشگران دانشگاهی در معاونت پژوهشی نیروی دریایی به کار گرفته می شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،امیر دریادار حبیب الله سیاری در جمع دانشجویان دانشگاه مازندران با بیان اینکه با بیشتر دانشگاه ها ارتباط داریم و تفاهم همکاری به امضا رسانده ایم، تاکید کرد: این تفاهم نامه ها برای توسعه زیرساخت های علمی و نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی منعقدمی شود.

وی با اشاره به اینکه برای دست یابی به جنگ افزارهای نوین نیازمند بهره مندی از طرح های ابتکاری و خلاقانه دانشگاهیان هستیم، خاطرنشان کرد: ناوشکن جماران نمونه ای بارز از اندیشه دانشگاهی دانشجویان خلاق ایرانی بوده است که امروز توانسته در دنیا خوش بدرخشد.

سیاری اظهار کرد: با ارتقا علمی می توانیم ناوشکن های مجهزی درست کنیم و برای تحقق اهداف، علاقه بسیاری به توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: دانشگاه نمونه بارز در موفقیت کشور ها است و ما هرگز این مبدا تحولات را فراموش نکرده ایم و از آن غافل نشده ایم.

سیاری با بیان اینکه توصیه رهبر معظم انقلاب بر فرهنگ برخورداری از نعمت دریا است، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر تصمیم گرفتیم فرهنگ‌سازی را از دانشگاه‌ها شروع کنیم و با ارتباط با وزیر آموزش و پرورش سعی کردیم در کتاب جغرافیای دانش‌آموزان نیز فصل های بیشتری را به مباحث دریایی اختصاص دهند.

وی در بیان شاخص های جوان انقلابی گفت: جوانی که خود را انقلابی می داند باید مدافع انقلاب باشد و از آرمان های آن دفاع کند، امروز انقلاب اسلامی مورد هجمه های گوناگون قرار گرفته و نیازمند است تا جوانان با بصیرت بیشتری در عرصه ورود پیدا کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، اقتدار نیرو های نظامی را در انقلابی بودن آن ها دانست و گفت: آنچه که نیازمند تقویت اقتدار کشور است روحیه انقلابی با فعالیت جهادی است.

سیاری اظهار کرد: همین روحیه انقلابی و فعالیت جهادی موجب شده تا در تولید ناوشکن جماران و دیگر برنامه ها شاهد موفقیت های جوانان این مرز و بوم باشیم به طوری که امروزه حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آب های بین المللی، توانمندی و اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشانده است.

وی حضور در آب های بین المللی را مهم ارزیابی کرد و گفت: به طور کاملا دقیق نسبت به تحرکات نیروهای دریایی دیگر کشورها به خصوص آمریکا و انگلیس در منطقه حساس هستیم و در آمادگی کامل برای دفاع از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی قرار داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی طرح پژوهشی دانشگاهیان را در توانمندی نظامی بسیار مهم دانست و تاکید کرد: در این راستا مشوق هایی را برای جلب نظر پژوهشگران جوان دانشگاهی در معاونت پژوهشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دستور کار قرار داده ایم و حمایت می کنیم.

سیاری تاکید کرد: امیدواریم امضاء تفاهم نامه های متعدد با دانشگاه های سراسر کشور موجب تقویت تحول به وجود آمده در اقتدار نظامی و دریایی کشور شود.ایسنا/

پیمایش به بالا