بهره برداری از ۷۵۸ پروژه مازندران در دهه فجر

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری مازندران،استاندار مازندران با بیان اینکه در جهت استمرار انقلاب، مهم ترین اقدام پیروی از ولی فقیه،خفظ وحدت ،خردورزی ،عقلانیت و اعتدال است،گفت:محرومیت زدایی،استقلال طلبی و اتکا به مردم از ویژگی های انقلاب است.

ربیع فلاح جلوداربا اشاره به اینکه از سال ۹۲تاکنون ۵ هزار و ۵۶۳پروژه به ارزش ۴ هزار و ۵۱۳میلیارد تومان افتتاح کردیم،افزود:۱هزار میلیارد تومان پروژه در دست اقدام داریم.

وی بیان کرد:۷۵۸پروژه با اعتبار ۶۸۱میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

استاندار مازندران در هفته دولت ۷۷۹ پروژه با اعتبار ۱ هزار میلیارد تومان افتتاح کردیم،اضافه کرد:حدود ۲۹ پروژه با اعتبار ۲۳۲میلیارد تومان در دهه فجر امسال کلنگ زنی می کنیم و۶۲۳میلیاردتومان تاکنون در قالب ارزش افزوده به پروژه های عمرانی شهرداری های استان کمک شده است.

فلاح با بیان اینکه ۲۲۳میلیاردتومان با بیش از ۲ هزار پروژه در سطح دهیاری ها به بهره برداری رسید،گفت:در سفر رئیس جمهور، قول ۹۹۱میلیاردتومان به استان داده شده بود،  ۷۵۵میلیارد تومان از اعتبارات ملی و استانی دریافت کردیم که بخشی هزینه شد و بخشی در حساب قرار دارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران پیشگام در عرصه اقتصادمقاومتی است،افزود: تاکنون در بسته رونق اقتصادی استان تا روز گذشته ۹۳۹ طرح به ارزش ۳۹۳ میلیارد تومان ابلاغ شد و در کلیات مربوط به اقتصاد مقاومتی جزء ۶ استان برتر کشور هستیم.

وی بیان کرد:در سال جاری به ۹۳۰واحد تولیدی و صنعتی که مستحق دریافت اعتبارات هستند،تسهیلات دادیم و تاکنون ۷۱درصد واحدها تسهیلات گرفتند و مابقی در حال دریافت یا دارای مشکل هستند.

فلاح با اشاره به اینکه مسیله بیکاری یکی از چالش های استان مازندران است،افزود:از سال ۹۳بسته رونق اقتصادی و اشتغالزایی شعار ما برای پیگیری کاهش بیکاری بوده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه میزان فارغ التحصیلان ما به ویژه بانوان بیشتر از سایر استان ها است،گفت:در ۳ ماهه پایان سال به میزان یک و سه دهم درصدکاهش بیکاری داشتیم.

وی بیان کرد: در حوزه IT وICTفعالیت های بسیاری شده است.

فلاح با بیان اینکه یکی از معضلات در بحث آمایش سرزمین ،ساخت و سازهای بی رویه در اراضی باغی بود،افزود:سیاست های به منظور کاهش ساخت و سازهای بی رویه در استان صورت گرفت و در حال حاضر جزو استان های قطب کشاورزی هستیم.

استاندار مازندران بیان کرد: پنجره واحد برای تسهیل کشاورزی و گردشگری در حال انجام است ولی مشکلاتی دارد که نیاز به پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه در کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کردیم،افزود:در طرح دریا امکانات خاصی به ما داده نشد ولی با هماهنگی سازمان ها و نهادها ۶۳درصد غرقی ها کاهش یافت.

فلاح با بیان اینکه سرما و برودت هوا یکی از مشکلات مردم مازندران بود،اضافه کرد:با همکاری نمایندگان مازندران و مسئولان کشوری در کمتر از ۲۰ روز مصوبه دولت را گرفتیم.

 انتهای پیام:ن.ک/

پیمایش به بالا